piątek, 19 kwietnia 2024r.

Program profilaktyczny
2013-08-01 21:33:26

Pola nadziei

Ogólnopolski Program Społeczny POLA NADZIEI

Widocznym elementem Kampanii jest żonkil, kwiat piękny, subtelny, doskonały swoim kształcie, barwie, zapachu, ale też kruchy, delikatny, jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Spoglądając na żonkila pamiętamy o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, pamiętamy o ich bliskich.

CELEM PROGRAMU „POLA NADZIEI" JEST:

• Szerzenie idei hospicyjnej.
  • Pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla nieuleczalnie chorych.
  • Uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych  na potrzeby związane z utratą zdrowia, zachęcanie do wolontariatu  i możliwość pomocy chorym i ich rodzinom a zwłaszcza dzieciom osieroconym.

Nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei".
W ramach Kampanii zaplanowaliśmy następujące działania i inicjatywy:

• Udział w akcji sadzenia żonkili w Parku Sieleckim.
  • Kontynuacja Szkolnego Poletka Nadziei na terenie przyszkolnego ogródka.
  • Udział w konkursach organizowanych przez Hospicjum
  • Zorganizowanie zbiórki artykułów spożywczych i środków czystości, przekazanie ich do Hospicjum.
  • Wykonanie przez uczniów i nauczycieli kartek świątecznych (bożonarodzeniowych i wielkanocnych).
  • Przygotowanie stroików świątecznych.
  • Zorganizowanie zbiórki tonerów i tuszy.
  • Udział w Marszu Nadziei.

W naszej szkole od 4 lat działa Szkolny Klub  Przyjaciół  Żonkila. Ogółem do klubu należy 15 osób.

Autor: mgr M.Rodak