niedziela, 05 lutego 2023r.
Rok szkolny 2022/2023.
01:56:54
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


DZIEŃ OTWARTY
2023-02-02 20:10:44

                                                                           Dzień otwarty                                               Źródło grafiki: Freepik  

>> Link: nasza szkołaAutor: mgr K.Baczyńska-Şevran
NAGRODY ZA TALENCIAKI!
2023-01-30 19:29:10

W październiku nasza szkoła przystąpiła do akcji sieci sklepów Lidl pod nazwą: „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i całych rodzin oraz wszystkich pracowników szkoły, udało się nam uzbierać aż 4893 talenciaki.

Za zebrane kupony otrzymaliśmy nagrody, z których nasi uczniowie będą mogli korzystać zarówno w czasie lekcji,
jak i podczas pobytu na świetlicy.

Otrzymaliśmy już:
- dwa zestawy gier planszowych,

- zestaw 12 piłek Skin-Soft,
- magnetyczną piramidę zdrowia,
- hałasomierz,
- zestaw do nauki geometrii,
- zestaw rozkładanych brył do nauki geometrii,
- pudło z instrumentami.

Czekamy jeszcze na zestaw tangramów i zestaw do tenisa stołowego.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i uprzejmość wszystkim tym, którzy dedykowali TALENCIAKI naszej szkole.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr M. Dorosińska
WOŚP
2023-01-18 19:07:47

Osoby chętne wspomóc WOŚP zachęcamy do wpłaty na eskarbonkę z dopiskiem Szkoła Podstawowa nr 25


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr M. Dróżdż
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
2023-01-13 16:26:57

Dnia 12 stycznia 2023r. odbył się apel "Bezpieczne ferie zimowe". Uczniowie klas trzecich przygotowali krótki program artystyczny dla swoich młodszych kolegów, ukazujący "Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe".

Podczas apelu wręczono dyplomy i nagrody.

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: A. Filip, I Środa
FERIE W MIEŚCIE
2023-01-12 19:36:13

Szanowni Państwo, 

ferie przed nami, w związku z czym zebraliśmy informacje dotyczące spędzania czasu wolnego w mieście. Poniżej kilka ofert ośrodków kultury, sportu i rekreacji miasta Sosnowiec.  
W odnośnikach znajdują się wszystkie informacje, między innymi o bezpłatnych wejściach na basen, lodowiska, zajęcia z hop-hopu. 

Zapraszamy! 

Mosir w Sosnowcu - Akcja zima w mieście 2023 

https://www.mosir.sosnowiec.pl/aktualnosci/akcja-zima-w-miescie-2023.html
 

Zagłębiowska mediateka - między innymi Ferie z robotami 

https://biblioteka.sosnowiec.pl/index.php/dla-czytelnika/kalendarium-gora/1691-ferie-zimowe-2023-w-mbp-w-sosnowcu
 

Miejski Dom Kultury Kazimierz  - ferie 2023 

https://www.mdk-kazimierz.pl/aktualnosci/1714,Ferie-zimowe
 

Sosnowieckie Centrum Sztuki - zamek Sielecki - ferie ze sztuką Jerzego Nowosielskiego 

https://www.zameksielecki.pl/dzial-organizacji-imprez/warsztaty/inne/816.html


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr K. Pałka
Bezpiecznie ferie
2023-01-10 14:24:56Autor: mgr M. Dyczkowska
KARTA OBIEGOWA UCZNIA
2023-01-09 11:14:24

Szanowni Państwo, przy wypisywaniu dziecka ze szkoły w trakcie roku szkolnego lub po jego zakończeniu każdy uczeń ma obowiązek rozliczenia się z KARTY OBIEGOWEJ.
Dokumentacja ucznia będzie wydawana po przedłożeniu karty w sekretariacie szkoły.Autor: Dyrekcja
KONKURS NA MURAL ROZSTRZYGNIĘTY
2022-12-07 17:42:15

KONKURS NA MURAL ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 6.12.2022 r. w Klubie ,, Bakcyl” Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu plastycznego na mural zatytułowany: "Historia Klimontowa oczami dziecka". W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się sporym zaangażowaniem oraz pomysłowością przy wykonywaniu prac plastycznych. Tematem przewodnim prac był Dwór Rodziny Siemieńskich , który istniał w Klimontowie jeszcze w okresie po II wojnie światowej. Jacek Siemieński był ostatnim właścicielem Zagórza i Klimontowa. Dzisiaj pozostałością po zabudowaniach dworskich jest rozległy park i kapliczka imieniem Wandy Malczewskiej przy miejscowym pawilonie handlowym.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A. Mijas
Sukces koszykarek
2022-12-01 23:28:08


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr U. Nowak
KONKURS NA MURAL
2022-11-30 18:27:55

W dniu 21.11.2022r. odbyła się komisja dotycząca rozstrzygnięcia konkursu na mural

pt. „Historia Klimontowa widziana oczami dziecka”.

Spośród 17 prac przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 im. Juliusza Słowackiego,

przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej „HUTNIK” oraz ww. Szkoły wyróżnili 3 prace:

Nagroda główna – Lena Giczan

Nagroda główna – Olaf Hes

Nagroda główna – Artur Jankowski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz oryginalne podejście do tematu.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: A. Pikuła
Dzień Pluszowego Misia
2022-11-30 18:21:41Autor: mgr A. Nowak
11 LISTOPADA
2022-11-14 19:11:34

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Dla wszystkich Polaków 11 listopada 1918 roku był dniem triumfu, gdyż po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 LISTOPADA jest symbolem miłości Ojczyzny, zwycięstwa, wiary i walki o wolność. Dla każdego Polaka jest to bardzo ważne i piękne święto. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej przygotowali uroczystą akademię. W uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowały 3 uczennice z klasy czwartej „a” oraz uczniowie z klasy trzeciej „a”. Podczas akademii w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu” 2022 cała społeczność szkolna o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewała hymn narodowy.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A. Mijas
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
2022-11-05 17:30:33Autor: mgr A.Nowak
GÓRA GROSZA
2022-11-02 18:42:29Autor: mgr A. Filip
EDUKACJA REGIONALNA
2022-11-01 20:32:26

W dniu 20.10.2022 roku klasa 8 "a" wraz z paniami A. Mijas oraz M. Dorosińską  wyjechała w ramach lekcji Edukacji Regionalnej do Muzeum Miejskiego w Pałacu Schoena w Sosnowcu . Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie regionalizmu, biorąc udział w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat:" Dzieje Sosnowca od osady do uzyskania praw miejskich w 1902 roku". Klasa wzięła także udział w grze interaktywnej zatytułowanej " Pokój zagadek". Uczniowie podczas gry interaktywnej wykazali się kreatywnością i wyobraźnią, tworząc ciekawą układankę z puzzli, dotyczącą terenu Zagłębia Dąbrowskiego z XIX wieku. Na zakończenie zajęć odbył się spacer wokół Pałacu Schoena.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A. Mijas
PASOWANIE NA UCZNIA
2022-10-20 20:27:41
13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. W tym dniu uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią recytować wiersze, pięknie śpiewać oraz właściwie się zachować. Uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły, szanować wszystkich i kochać swoją Ojczyznę, za co będziemy bardzo mocno trzymać kciuki oraz wspierać uczniów w dotrzymaniu złożonych obietnic. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy radości ze zdobywania wiedzy, wielu sukcesów i odkrywania swoich talentów.
 

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr K. Kulasik
DZIEŃ NAUCZYCIELA
2022-10-15 09:40:57

13 października w naszej szkole był wyjątkowym dniem. Uczniowie kl. VI a przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która podkreśliła uroczystą atmosferę tego święta. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia i podziękowania za trud i wysiłek wkładany na co dzień w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Miłym akcentem był koncert życzeń w wykonaniu  uczniów z kl. IV a, IV b, VI b, VIII b, którzy mieli przyjemność zaprezentować swoje wokalne i taneczne talenty. To był miły i przyjemny dzień.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr E. Przytuła
FESTYN RODZINNY
2022-10-14 18:44:23

Mój ulubiony bohater książkowy – pod takim hasłem, w naszej szkole, odbył się w sobotę, 8 października, festyn rodzinny. Zgodnie z tym motywem, na imprezie mile widziane były osoby przebrane za znane postacie z dzieł światowej literatury. Jak się okazało odważnych nie zabrakło.

Program festynu był bardzo bogaty i różnorodny, obfitujący w wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. O ogromnym zainteresowaniu najlepiej świadczyła wysoka frekwencja i tłumy przy stoiskach.

 Nasza impreza odbyła się przy wsparciu ze strony Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Porąbki, policji oraz ratowników medycznych. Spore zainteresowanie budził wóz bojowy PSP – można było do niego wsiąść i z bliska obejrzeć ekwipunek, z którego na co dzień korzystają strażacy. Wyjątkowym gościem na festynie był wyszkolony pies policyjny, który brał udział w pokazach pracy policji z udziałem czworonogów. Natomiast ratownicy medyczni oraz strażacy z Porąbki przeprowadzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i opowiedzieli zainteresowanym o swojej służbie .

Na festynie nie zabrakło także występów muzycznych i tanecznych. O tę część wydarzenia zadbali nasi uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście. Kolejne pokazy na scenie, którą ustawił na boisku szkolnym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ściągały spora publikę. W programie wydarzenia znalazły się także konkursy dla całych rodzin. Uczniowie wraz z rodzicami mogli się sprawdzić w zmaganiach edukacyjnych i sportowych.

Na festynie zadbaliśmy także o to, by nikt nie był głodny. Działała kawiarenka, można było kupić kawę, herbatę i ciasta. Prawdziwym hitem okazały się pieczonki przygotowane przez panie z naszej szkolnej kuchni. Środki, które uzyskaliśmy ze sprzedaży zostaną przekazane na stworzenie w szkole tzw. strefy relaksu na korytarzu i świetlicy.

Naszą imprezę odwiedzili m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek oraz radny Piotr Dudek.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w festynie oraz  przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy mogliśmy liczyć na Państwa serdeczność i wsparcie.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr M.Dorosińska
FESTYN RODZINNY
2022-10-06 20:40:22Autor: mgr K. Baczyńska- Şevran
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - APEL
2022-10-06 20:39:47
     5 października 2022 r. odbył się apel "Bezpieczna droga do szkoły" . Uczniowie klas trzecich przygotowali krótki program artystyczny na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 
      Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Moja bezpieczna droga do szkoły" dla klas I oraz dla klas II - III konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody.

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr I. Środa