sobota, 27 kwietnia 2024r.

KIERUNEK OPOLE
2024-04-01 11:21:20

Koło turystyczne znów w akcji. Tym razem kierunek Opole. Muzeum Piosenki Polskiej oraz studio nagrań, Wieża Piastowska z cudownym widokiem na całe Opole, papugarium z bardzo kontaktowymi ptasimi przyjaciółmi, zoo i jego fantastyczni mieszkańcy, Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej oraz wiele atrakcyjnych miejsc na mapie Opola. Niby tak blisko, a mało kto zna piękno tego rejonu. My bawiliśmy się świetnie i polecamy to miejsce.

KOPALNIA SOLI WIELICZKA
2023-10-30 20:38:34

Koło turystyczne rozpoczęło swoje wojaże.

Pierwszy cel: Kopalnia Soli Wieliczka.

Zwiedzaliśmy trasę, która zmęczyła nasze nogi. Potem zasłużona kolacja w sali bankietowej. Największą radość wywołał nocleg w Komorze Słowackiego. Sala zabaw szybko wypełniła się naszym śmiechem, a duchy kopalni mogły przyglądać się, jak wygląda czas spędzony w zgranym i dobrym towarzystwie. Rano śniadanko i pożegnanie kopalni.. I już snujemy plany, gdzie tym razem powędrujemy.

2023-09-20 08:38:33
W ramach programu "Włóczykij" uczniowie będą wyjeżdżać na krótsze i dłuższe (1,2 lub 3-dniowe) wycieczki mające na celu zapoznanie z historią powstania regionu, tradycjami, kulturą, walorami przyrodniczymi.
Cele programu:
  • uczeń staje się świadomy własnego regionu i ojczyzny
  • docenia walory przyrodnicze Polski
  • poszerza swoje zainteresowania i pasje poprzez wycieczki
  • lepiej orientuje się w topografii poprzez praktykę
  • poznaje historię różnych miejsc
  • integruje się z całą społecznością szkolną