niedziela, 05 lutego 2023r.
Rok szkolny 2022/2023.
03:00:05

.
ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE, KREATYWNE I ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA
2022-12-19 10:48:59

Korzystając z wyposażenia Laboratoriów Przyszłości podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie usprawniali motorykę małą oraz rozwijali orientację przestrzenną. Klocki Korbo to świetny sposób na zabawę i doskonalenie swoich umiejętności.
Uczniowie klas I zapoznali się z robotem Photon i uczyli się sterowania nim. Na zajęciach technicznych uczniowie klasy II wykorzystali z pomocą nauczyciela pistolet z klejem na gorąco do wykonania pięknych ozdób. Wydrukowano kolejne pomoce na lekcje matematyki oraz przyrody i geografii. Został też wydrukowany pierwszy projekt ucznia wykonany w programie Tinkercad. Na zajęciach kreatywnych uczniowie klas VI robili pyszne sałatki korzystając z desek, talerzy, sztućców i innych pomocy kuchennych. Uczennice klasy VI doskonaliły umiejętność haftowania, robótek na drutach i wykonywania bransoletek z muliny. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie zapoznali się z zestawem do lutowania, skrzynką narzędziową oraz zestawami do elektroniki i planowali wykorzystanie ich na kolejnych lekcjach.

Autor: M.Dyczkowska, W.Pilitowska