środa, 24 kwietnia 2024r.

WRZESIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ
2023-09-29 10:33:24

We wrześniu uczniowie zapoznali się z regulaminem pracowni technicznej oraz z urządzeniami i narzędziami pozyskanymi w ramach /laboratorium Przyszłości. Na kółku technicznym uczniowie klas 4-6 poznali zasady druku 3D i zaobserwowali działanie drukarki Markebot Sketch, uczyli się haftowania metodą krzyżykową, robienia na drutach i szydełku oraz wykonywania bransoletek z muliny. Uczniowie klasy 6 rozpoczęli w ramach innowacji "Lektury w laboratorium" swój pierwszy projekt dotyczący "Hobbita"  - chatkę z klocków konstrikcyjnych.  Chłopcy z kl. 4 zajęli się wykonaniem projektu z klocków Apitor, będzie to pojazd sterowany aplikacją. Mikrofon kierunkowy został wykorzystany do nagrania narracji na najbliższą akademię szkolną. Uczennice klasy 5 z pomocą nauczyciela laminowały hasła na kolejną edycję Sprzątania Świata. Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem wykorzystali robota Photon na lekcji geografii utrwalając kierunki świata.

Autor: mgr W.Pilitowska