„WIELKA LIGA CZYTELIKÓW
2018-01-08 09:55:45

Nasza szkoła przystąpiła do Wojewódzkiego Konkursu  „WIELKA LIGA CZYTELIKÓW"
Na czym polega konkurs?

Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej składającej się z 20 pozycji książkowych w każdej kategorii wiekowej. Każdy uczestnik konkursu musi z tej listy wybrać i przeczytać 10 książek.

Uczniowie zdobywają sprawności poprzez czytanie książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów

Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania.

Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami przy rozwiązywaniu testów. Rodzice uczniów nie powinni jednak wypełniać testu, a jedynie wspierać dzieci, pomagać, pełnić funkcję doradczą, nakierowywać je na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji.

Wypełnione formularze uczniowie oddają do biblioteki, gdzie testy zostaną sprawdzone.
Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 6 sprawności, mogą wziąć udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do półfinału.
Wyłonionych w półfinale po trzech najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-7 weźmie udział w drużynowym powiatowym półfinale.
Do finału wojewódzkiego awansuje jedna drużyna z każdego powiatu, która w półfinale uzyska najlepszy wynik z testu w tym powiecie (kl. 1 ̶3 i kl. 4 ̶7).

Zapraszamy uczniów klas 1-3 i 4-7 do I etapu konkursu, który potrwa do 25 lutego 2018r.

Rodziców prosimy o współpracę przy czytaniu i rozwiązywaniu zadań.

Lista książek i regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej i na stronie internetowej szkoły.

Regulamin konkursu:

Autor: mgr J.Kwiecińska