Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


Zgadnij, jakie to słowo
2020-05-27 23:06:27
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
PRACE Z PLASTELINY cz.2.
2020-05-27 09:03:20
Dzień dobry. Dzisiaj proponuję kontynuację prac z plasteliny. Wykorzystamy bardzo prosty sposób zrobienia obrazków z plasteliny. Ja wykorzystałam trzy talerzyki papierowe. Mogą  to być też kartki z bloku. Na pierwszym z nich narysowałam słonecznik. Z plasteliny uformowałam żółte, brązowe, zielone, niebieskie wałeczki. Następnie zapełniłam rysunek  wykonanymi waleczkami. Druga praca to kwitnące bzy. Kwiaty bzu wykonujemy z fioletowych kulek, które spłaszczamy i nakłuwamy wykałaczką. Wykonujemy zielone liście i brązową łodygę. Trzecia praca to kolorowa rybka. W niej zastosujemy i wałeczki i kuleczki. Tułów  ryby wypełnimy kuleczkami a ogon i płetwy wałeczkami. Dodajemy zielone rośliny. Zachęcam wszystkich do wymyślania swoich obrazków. 
Życzę miłej zabawy. Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
PRACE Z PLASTELINY.
2020-05-26 09:07:26
Witajcie. Myślę, że niespodzianki na Dzień Matki są już gotowe, dlatego proponuję prace z plasteliny. Zrobimy kilka zwierząt takich jak: żaba, wiewiórka, biedronka, ślimak, pająk, motyl. Nie jest to bardzo proste, ale poradzicie sobie. Wszystko umieścilam na stronie świetlicy. Krok po kroku pokazałam, jak każde zwierzątko wykonać. Liczę, że Wasza wyobraźnia pozwoli na jeszcze fajniejsze wykonanie zwierząt.
Pozdrawiam serdecznie i zycze milej zabawy. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
DZIEŃ MAMY
2020-05-25 09:04:56
Drogie dzieci,
ponieważ zbliża się Dzień Mamy dziś chciałam Wam zaproponować naukę piosenek i wierszyków dla Mamy. Oto moje propozycje:
 
Polecam też kilka wierszyków zaproponowanych przez autorów strony www.czasdzieci.pl
 
Abyś zawsze przy nas była
Najpiękniejsza i jedyna,
Mądra, dobra, ukochana
Taka bliska - nasza Mama!


Kochana mamo, przez serce życzę
wszelkich dobroci, których nie zliczę...
Zaś serce Twoje, od kiedy żyję,
gorąco dla mnie i mocno bije!
 
Kocham Cię mamo
Za Twe bajki
O kocie, który nie palił fajki.
Kocham Cię Mamo
Bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje
 
Pozdrawiam Was serdecznie.

Autor: mgr J.Odrobina
Wykreślanka II
2020-05-23 08:28:33
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
LAURKA DLA MAMY
2020-05-20 21:36:54
Dzień dobry dzieci.
Dzisiaj będziemy kontynuować pracę nad sprawieniem Waszym mamom niespodzianki z okazji ich święta. Będą to laurki wykonane w różny sposób. Do pracy wykorzystamy to co zapewne macie w domu. 
Pierwsza laurka to kwiaty wykonane w  sposób przestrzenny. Wycinamy środkowy listek, do którego doklejamy liście, które mamy złożone na pół i które można rozlożyć. 
W drugiej pracy wycinamy doniczkę, którą ozdabiamy sznureczkiem. Następnie wycinamy kwiaty. Mogą to być różne kwiaty, nie koniecznie takie jak na zdjęciu. 
W trzeciej pracy wykorzystamy elementy origami w celu wykonania rożka z kwiatami. Instrukcja znajduje się na zdjęciach. 
W ostatniej pracy wykorzystamy harmonijkowe wazoniki z kwiatami. 
Myślę, że  wykonane przez Was samodzielnie laurki sprawią Waszym mamom dużo radości. Zapraszam więc do działania. 
Pozdrawiam serdecznie. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Literkowe zagadki III
2020-05-20 21:17:50
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
UPOMINKI DLA MAM
2020-05-20 11:16:47
Witam Was serdecznie i zapraszam do skorzystania z moich  propozycji na wykonanie upominków dla Mam. Są to kolorowe kwiaty z bibuły i papieru kolorowego a nawet z papieru toaletowego.  Potrzebne też będą wykałaczki i klej. Każdy kwiatek możecie też wykonać we własnej wersji. Najtrudniej będzie wykonać kwiatka z papieru toaletowego. Odrywamy kilka listków z papieru toaletowego, robimy harmonijkę, wiążemy w środku, brzegi maczamy w farbie. Po tych czynnościach rozkładamy płatki. Reszta kwiatów jest prostsza w wykonaniu więc zdjęcia Wam pomogą.
Miłego spędzenia wolnego czasu. 
Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
ZABAWKI Z RECYKLINGU.
2020-05-19 11:32:52
Dzień dobry.
Dzisiaj dalszy ciąg robienia zabawek z recyklingu. Do wykonania potrzebne będzie opakowanie po jajkach, farby plakatowe, patyczki do uszu oraz klej i nożyczki. Zrobimy wieloryba, ośmiornicę, pingwina, mrówkę i dżdżownicę. Zabawki jakie powstaną zależą w dużej mierze od Waszej wyobraźni. Do trzech z naszych zwierząt wycinamy pojedyncze pojemniki na jajka, pozostałe składają się z dwóch i pięciu. Malujemy je farbami, kolor według Waszego uznania. Robimy czułki z patyczków, doklejamy łapki. Wzory na stronie świetlicy.
Myślę, że będziecie bawić się dobrze.
Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
KOLOROWE KWIATY
2020-05-18 12:46:35
Dzień dobry,
witam w nowym tygodniu. Jak wiecie zbliża się  Dzień Matki, dlatego powoli postaram sie udostepniać Wam pracę, które możecie wykonać z tej okazji.
W dniu dzisiejszym chcę pokazać prace na talerzykach. Są to kolorowe kwiaty wykonane w różny sposób. Z papieru kolorowego, z pomponów. Sposoby wykonania znajdują się na stronie świetlicy. Można też wykorzystać farby, kredki i bibuły.  Kwiaty i kompozycje na talerzykach  możecie wymyslać sami.
Udanej zabawy. 
Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Zagadki ortograficzne
2020-05-15 21:49:59
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
ZABAWKI Z RECYKLINGU
2020-05-15 06:52:54
Dzień dobry. Moja propozycja na dziś to zabawki z recyklingu. Będą nam potrzebne cztery kubki plastikowe, bibuła lub farby, klej, papier kolorowy. Zrobimy krowę, świnki, wieloryba i psa. Można je wykonać w bardzo prosty sposób. Wycinamy z papieru kolorowego takie elementy jak: uszy, pyszczki, język, plamki dla krowy. Później łączymy z wybranym zwierzakiem i gotowe.
Życzę udanej zabawy. Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
PUDEŁKO NA DROBIAZGI
2020-05-14 08:35:01
Witam Was serdecznie. Dzisiaj  proponuję wkonanie pudełka na drobiazgi chłopcom. Jest wykonane w stylu zamku duchów. Potrzebne nam będą dwa pudełka, czarna bibuła lub farby, papier kolorowy, rolki z papieru toaletowego, klej i nożyczki. Pierwszą czynnością jest oklejanie pudelek i rolek na czarno. Gdy już to zrobisz, wytnij okna i bramę. Do wykonania dachów na wieże wycinamy cztery koła, nacinamy do środka i formujemy daszki. Wszystko sklejamy tak, aby powstał zamek. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach. W Waszym pudełku można schować resoraki, klocki lub inne małe przedmioty. Życzę efektywnej pracy. 
Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Literkowe zgadki
2020-05-13 18:48:47
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
PUDEŁKO NA DROBIAZGI
2020-05-12 19:45:50

Dzień dobry. Chciałam dzisiaj zaproponować dziewczynom wykonanie pudełka na drobiazgi w kształcie zamku. Potrzebne nam będzie pudełko, bibuła, papier kolorowy, rolki z papieru toaletowego, klej i nożyczki. Pierwszą czynnoscią jest oklejanie lub pomalowanie pudełka, oklejamy też rolki. Wycinamy z papieru kolorowego wykończenie zamku ( mur ), wycinamy okna. Po wykonaniu wszystkich czynności zajmiemy sie dokończeniem wieżyczek. W tym celu wycinamy trzy kola z papieru kolorowego. Nacinamy je do środka i robimy daszki. Możecie też zrobic w środku pudełka mebelki z papieru. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
ZAJĘCIA RUCHOWE
2020-05-12 10:50:35
Dzień dobry, 
dziś dla odmiany proponuję Wam troszeczkę zajęć ruchowych. Nauczymy się dziś tańca :) Poniżej przekazuję Wam link do lekcji tańca prowadzonej przez Centrum Tańca Szczepan. Zapraszam Was serdecznie do zabawy

Autor: mgr J.Odrobina
WIOSENNA ŁĄKA
2020-05-11 11:17:45
Witam Was serdecznie.
Proponuję Wam dzisiaj wykonanie wiosennej łąki na trzy różne sposoby. Materiały do wykorzystania: papierowe talerzyki jednorazowe lub kartki, bibuła, kolorowe kartki, farby, klej.
Do pierwszej pracy potrzebne będą czerwone kartki, z których wytniemy kilka czerwonych kół. Środek kolorujemy na czarno. Przecinamy do środka i formujemy maki. Przyklejcie na talerzyk lub kartke, doklejamy łodygi i trochę zielonej trawy. 
W drugiej pracy wykorzystamy  kolorowe bibuły. Wycinamy zielone paski i oklejamy talerzyk lub kartkę. Później robimy różnokolorowe kwiaty. Inwencja twórcza nalezy do Was.
Do wykonania następnej pracy  przygotowaliśmy się wczoraj. Do malowania wykorzystamy patyczki do czyszczenia uszu. Malujemy zielone liście a następnie odbijemy kwiaty patyczkami. Można namalować tło, słońce. 
Życzę miłej zabawy. Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Literkowe zagadki
2020-05-09 08:25:20
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
KWITNACE DRZEWA I KRZEWY.
2020-05-07 21:22:16
Witam Was serdecznie. Naszą  dalszą tematyką będzie wiosna. Dzisiaj chciałam Wam zaproponować malowanie patyczkami do uszu kwitnacych drzew i krzewów. Potrzebne nam będa kolorowe kartki, mogą być też pomalowane, farby i patyczki do uszu, które połączymy gumką.
Pierwszą czynnością, którą wykonamy będzie namalowanie czarną farbą gałązek, pnia drzewa. Każdy z Was może sam wymyslić sobie kształt i kolor. 
Poźniej patyczkami połączonymi gumką będziemy  malowac kwiaty. Moczymy patyczki w białej farbie i odbijamy. Powstaje nam kwitnące drzewo.
Gdy patyczki zamoczymy w farbie fioletowej powstaną kwiaty bzu.
Farba żółta to kwiaty forsycji. Myślę, że ta technika plastyczna spodoba się Wam i wykonacie jeszcze inne prace. Jeśli możecie to przyślijcie zdjęcia swoich prac.
Udanej zabawy. Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
WIOSENNE MOTYLKI
2020-05-07 08:31:02
Dzień dobry. 
Mam dzisiaj propozycję  zrobienia motylków, które, gdy jest ciepło  pojawiają się na łąkach w  ogrodzie. Są wesołe i kolorowe. Do pracy przydatne będą te materiały, z których korzystacie do tej pory. 
Pierwszy motyl zrobiony jest z  plastikowego kubka, papieru kolorowego. Sposób wykonania na stronie swietlicy.
Łatwy do samodzielnego wykonania motyl polega na odrysowaniu dłoni, narysowaniu tułowia i sklejenia w jedną całość. 
Dwa ostatnie motyle zrobione są z talerzyków papierowych. W jednym jest wykorzystana rolka z papieru toaletowego a w drugim wykonany z kółek tułów. Wycinamy skrzydła, sklejamy i motyle gotowe. 
Życzę miłej zabawy. 
Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Wakacyjna krzyżówka
2020-05-06 19:31:31
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
PTASIE GNIAZDO
2020-05-05 21:42:58
Dzień dobry dzieci. 
Wiecie doskonale, że wiosna w pełni. Jest coraz cieplej, dzień jest dłuższy, zakwitają kwiaty i drzewa. Ptaki radośnie śpiewają. Wróciły z cieplych krajow. Skowronki, jaskółki, drozdy, pliszki oraz wiele innych ptaków zakłada gniazda. Proponuję Wam dzisiaj zrobienie prac dotyczących zakładania gniazd przez ptaki. Potrzebne nam będą trzy talerzyki jednorazowe, farby plakatowe, papier kolorowy, klej, nożyczki, trochę brązowej bibuły. 
Dwa talerzyki malujemy na niebiesko w różnych odcieniach. Naklejamy gałązki  z zielonego papieru. Wycinamy ptaki i złożone przez nie jajka. Doklejamy z bibuły i piórek wyposażenie gniazda. 
Do następnej pracy wycinamy paski z brązowego papieru kolorowego, które przyklejamy  do talerzyka tworząc w ten sposób nasze gniazdo. Z korków z napojów robimy pisklęta. Doklejamy skrzydła, dziób i oczy.
Mamy wszystko gotowe. Chcę  dodać, że w swoich pracach możecie wykorzystać inne materiały, które macie w domu. 
Życzę miłej zabawy. Pozdrawiam. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
PSZCZOŁA, BIEDRONKA I ŻABA
2020-05-04 20:53:51
Dzien dobry, witam serdecznie.
 Dzisiaj chciałam Wam zaproponować wykonanie prac z papierowych talerzyków. Potrzebne nam będą trzy talerzyki, farby, papier kolorowy żółty i zielony, klej.
Zrobimy pszczoły, biedronki i żabę.
Jeden talerzyk malujemy na żółto, drugi na zielono, ostatni na czerwono czarno. 
Na żółtym talerzyku malujemy czarne paski, doklejamy skrzydła i czułki . Nasza pszczoła jest gotowa.
Do zielonego talerzyka doklejamy odrysowane na zielonym papierze dłonie. Doklejamy oczy, usta i mamy zabe. 
Z talerzyka w kolorach czerwono- czarnym zrobimy biedronkę. Malujemy czarne kropki, doklejamy czułki i łapki. Efekt zobaczycie na zdjęciach. 
Pozdrawiam i życzę fajnej zabawy.
 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Wakacyjna wykreślanka
2020-05-01 14:39:16
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
PATRIOTYCZNE PUZZLE
2020-05-01 08:24:51
 
Dzień dobry dzieci.
Dzisiaj chciałam wam zaproponować wykonanie patriotycznych puzzli. Będą nam do tego potrzebne trzy kartki z bloku technicznego, farby plakatowe oraz nożyczki. Na dwóch kartkach rysujemy kontur naszego kraju, na trzeciej flagę Polski. Pierwszy kontur malujemy na biało i czerwony kolor na niebieskim tle. Na środku piszemy słowo Polska.
Drugi kontur malujemy w kolorach- na zielono niziny, na pomarańczowo wyżyny, na brązowo góry. Za środku piszemy 02.05. Święto Konstytucji. Tło pozostaje niebieskie. 
Teraz również na niebieskim tle malujemy naszą flagę i piszemy 02.05.Dzień Flagi.
Po wykonaniu tych czynności odwracamy kartkę  i rysujemy różne kreski.Ja zaproponowałam dwa rodzaje,  trzecią na pewno sami wymyślici.
Po wycięciu  naszych wzorów puzzle mamy gotowe. Życzę fajnej zabawy. 
Pozdrawiam serdecznie.
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
PATRIOTYCZNE DRZEWKA
2020-04-29 19:05:35

Witam Was serdecznie i zapraszam do kreatywnej zabawy. Chcę dzisiaj zaproponować  wykonanie patriotycznych drzewek. Potrzebne nam będą rolki z papieru toaletowego, kolorowe  papiery, bibuły lub farby, klej, białe i czerwone nitki.

 
Pierwsze drzewko to talerzyk wyklejony czerwonymi kulkami z bibuły i nałożony na rolke rozcieta na bokach. 
Następne drzewko to oklejona rolka na brązowo, harmonijka z zielonego papieru. Doklejamy białe i czerwone kwiaty, montujemy z rolką i gotowe. 
 
W kolejnej pracy dodatkowo wykorzystamy wykałaczki. Oklejamy wykałaczki zieloną bibuła, wycinamy biało czerwone serduszka. 
Tak zrobione gałązki wkładamy do rolki.
 
Pierwszą czynnością jest oklejanie lub pomalowania talerzyka na zielono. Następnie robimy dziurki w bokach talerzyka i przewijany na dole czerwoną a na górze białą nić :) I gotowe!
 
Pozdrawiam Was serdecznie 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
"GODŁO POLSKI KREATYWNIE"
2020-04-28 19:59:13
Dzień dobry dzieci,
Nasz dzisiejszy dzień przebiegnie pod hasłem "Godło Polski kreatywnie". 
Do pierwszej pracy potrzebne będą nam biała, czerwona i żółta kartka, rolka z papieru toaletowego oraz klej.
Oklejamy rolkę na biało, doklejamy żółtą koronę. Odrysowujemy na białej kratce  dłonie a następnie je wycinamy. Doklejamy nasze dłonie, pazury, dziób i oczy. Można naszą pracę przykleić na czerwoną kartkę. 
 
Drugą pracę wykonamy z kółek. Wycinamy 3 duże  koła, 3 średnie, 10 małych w kolorze białym, 10 małych w kolorze żółtym. Po złożeniu kół na połowę przyklejcie je na czerwoną kartkę według wzoru. 
 
Do ostatniego zadania potrzebne będą dwa papierowe talerzyki, czerwona  farba i kawałek żółtego papieru. Malujemy jeden talerzyk na czerwono. Z drugiego wycinamy orzełka, doklejamy mu dziób, koronę i pazury. Naklejamy orzełka na czerwony talerzyk. Gotowe. 
Pozdrawiam serdecznie. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
FLAGA
2020-04-27 11:38:34
Dzień dobry dzieci. 
W związku z tym że zbliżają się święta 02.05 Dzień Flagi a 03.05 Dzień Konstytucji 3 Maja proponuję zrobić pewne prace, które  pozwolą na uczczenie tych świąt. 
Oto najprostsze wykonanie flagi Polski. Bibuła w kolorach białej i czerwonej  patyczek i gotowe. Sklejamy i już.  
 
Możemy też zrobić inne formy  flagi.Do tego potrzebne będą papiery kolorowe w kolorach flagi narodowej. Zaginamy kartki,odcinamy resztę. Zrobimy dwa wiatraki w kolorach naszej flagi.
Nacinamy je do środka a później składamy. Wyszły takie piękne wiatraki biało czerwone. 
 
Następną propozycją jest harmonijkowa flaga. Składamy papier w harmonijke, później je sklejamy. 
Ostatnia propozycja to serduszkowa flaga.Wycinamy koło i serduszka , przyklejcie do koła i mamy następną. 
 
To jest efekt naszej pracy. 
Pozdrawiam Was serdecznie. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Zagadki ortograficzne
2020-04-25 08:41:14
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
AKWARIUM
2020-04-25 08:30:53
Dzień dobry,
 
 Dzisiaj przystąpimy do drugiego etapu robienia akwarium. Wycinamy z papieru kolorowego ryby, ośmiornice, meduzy oraz rośliny. Do naszych zwierząt przyczepiamy sznurek. Przyklejamy nasze rośliny. Robimy dziurki w górnej ściance akwarium, przewlekamy sznurek i nasze akwarium gotowe. 
 
Miłej zabawy i udanego weekendu.
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
AKWARIUM
2020-04-23 17:18:33
Witajcie, 
proponuję Wam dzisiaj  wykonanie akwarium. Potrzebne będzie pudełko, papier kolorowy, klej, bibuła, sznurek lub nitka, mogą być  też wstążki które macie w domu.
 
Oklejamy pudełko w wybranych kolorach. Ja zaproponowałam niebieski, zielony i żółty. Boki i tył brązowy. 
 
Doklejamy radę, wodę z woreczka i białe bąbelki. Etap pierwszy zakończony. Jutro nasze akwarium zapelnimy rybkami i innymi zwierzętami wodnymi. 
Pozdrawiam Was serdecznie :)
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
ĆWICZENIA ODDECHOWE
2020-04-22 17:16:44
Dzień dobry drogie dzieci,
 
Proponuję Wam dzisiaj ćwiczenia oddechowe. Pierwsze to narysowanie dwóch kółek jedno w drugim. Następnie zaznaczenie jak na zdjęciu linii. Następnie wykonujemy nacięcie linii i zaginięcie. Powstanie nam zębatka przeklowamy wykałaczką w środku. Gotowe!  Teraz przez rurkę dmuchany w nią tak, żeby się kręciła.
Drugą propozycją jest zrobienie wesołego ludka. Do środka wkładamy ping pong, robimy dziurkę i dmuchany tak aby podskoczyć do góry. 
 
Inne ćwiczenia z ping pongiem to przedmuchanie go  z jednego końca pokoju do drugiego.
Można też położyć na złączonych dłoniach ping ponga i  zdmuchiwanie go na podłogę. 
Możecie też położyć się na plecach na podłodze trzymając w lekko otwartych dłoniach ping ponga. Staramy się wydmuchać go jak najwyższej do góry. 
 
Pozdrawiamy serdecznie,
nauczyciele świetlicy 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
GRY PLANSZOWE
2020-04-21 15:24:21
Drogie dzieci,
dziś przygotowaliśmy dla Was kilka gier, które możecie wykonać w domu i w nie pograć. 
 
Do wykonania pierwszej gry potrzebujecie pudełka po jajkach, papieru kolorowego, grochu lub innych drobnych elementów oraz szczypców kuchennych. Z papieru wycinacie kòłka, piszecie na nich liczby i umieszczacie w pudełku po jajkach. Waszym zadaniem jest umieszczenie w pudełku drobnych elementów za pomocą szczypców. Na każde kółko z liczbą trzeba włożyć dokładnie tyle elementów, ile wskazuje liczba na kółku :) 
 
Do drugiej gry potrzebujecie talerzykow papierowych oraz woreczka gimnastycznego lub miękkiej zabawki. Na talerzylach piszemy punktację, układamy talerzyki w linii i rzucamy woreczkiem lub zabawką. Zdobywanie tyle punktów, ile wskazuje punktacja na talerzyku, na który traficie.
 
Do wykonania ostatniej gry potrzebujecie talerzyków papierowych, bibuła, papier kolorowy, btechblokunicznego, rolki z ręczników papierowych, klej lub taśma klejąca. Z jednego talerzyka wykonujemy słonia z trąbą z rolki. Z pozostałych talerzyków wycinamy środki, tak aby zostały tylko okręgi. Słonia z trąbą stawiamy na ziemi a pozostałymi okręgami próbujemy trafić na trąbę słonia. 
 
Miłej zabawy,
nauczyciele świetlicy szkolnej 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
GRA ZRĘCZNOŚCIOWA
2020-04-21 07:09:26
Drogie dzieci,
 
nasze zoo już gotowe, teraz kolej na grę zręcznosciową. Aby ją wykonać potrzebujecie butelkę plastikową, papier kolorowy samoprzylepny, nożyczki, farby plakatowe oraz opakowanie z jajka niespodzianki. 
Butelkę przecinamy na pół, w zakrętce robimy dziurę, przewlekły przez nią sznurek i robimy pętelkę, żeby sznurek nie wypadł. Na drugim końcu dość długiego sznurka mocujemy plastikowe opakowania z jajka niespodzianki. Ozdabiamy obie części i gotowe. Teraz pora na grę, Waszym zadaniem jest pruszanie butelką tak, aby trafić jajeczkiem do butelki. Do dzieła! 
 
Pozdrawiamy serdecznie, 
nauczyciele świetlicy szkolnej 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
DOMOWE ZOO
2020-04-17 14:50:15
Dzień dobry,
dziś kontynuujemy robienie naszego domowego zoo :) Zrobimy tygryska, łapkę i niedźwiadka. Tak samo jak wczoraj wykorzystamy do tego papier kolorowy, rolkę z papieru toaletowego, klej, nożyczki :) 
Na zdjęciach pokazane zostały elementy do wycięcia i przyklejania oraz gotowe zwierzątka.
 
Miłej zabawy,
nauczyciele świetlicy szkolnej 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
ZWIERZĄTKA
2020-04-16 14:13:08
 
Dzień dobry drogie dzieci,
 
dziś zapraszamy na cykl, którego celem będzie stworzenie domowego zoo :) 
 
Do wykonania prac będziecie potrzebowali: rolek z papieru toaletowego, papieru kolorowego, nożyczek, kleju. Można też wykorzystać farby, różnego rodzaju oczka i inne ozdoby. 
 
Dziś wykonamy lwa, hipopotama i słonia:) 
 
Z papieru kolorowego wycinamy elementy zwierzątka, oklejamy lub malujemy rolkę i przyklejamy do rolki poszczególne elementy. 
 
Propozycję poszczególnych elementów przedstawiam na zdjęciach:) 
 
Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy miłego dnia,
nauczyciele świetlicy szkolnej. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Wykreślanka
2020-04-15 22:39:54
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek
LAS W SŁOIKU
2020-04-15 10:54:02
Drogie dzieci,
W dniu dzisiejszym zapraszam Was i Waszych rodziców do wykonania lasów w słoiku.
 
Do wykonania będą nam potrzebne: duży słoik, kerazyt lub kamyki ogrodowe, ziemia, roślinną do zasadzenia, mogą być kamyki ozdobne lub piasek ozdobny, kora drzewna, inne ozdoby.
 
Instrukcja wykonania: 
1. Na dno słoika wsyp kerazyt lub kamyki ogrodowe.
2. Nasyp odpowiednią ilość ziemi aby zasadzić roślinę. 
3. Wyjmij roślinę z doniczki i przesadź do ziemi w słoiku. 
4. Ozdób elementami, które masz przygotowane.
5. Podlej roślinkę w słoiku i gotowe :) 
 
Pozdrawiamy serdecznie, 
Pracownicy świetlicy szkolnej 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
PISANKI Z PAPIERU
2020-04-08 17:59:07
Drogie dzieci, 
dziś już ostatnie świąteczne ozdoby dla Was, pisanki z papieru kolorowego. Na załączonych fotografiach pokazane są elementy z jakich należy wykonać poszczególne elementy.
 
Korzystając z okazji pragniemy Wam i Waszym rodzicom życzyć przede wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Nauczyciele świetlicy szkolnej 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr J.Odrobina
Wielkanocna krzyżówka
2020-04-08 17:56:19
Pobierz plik

Autor: mgr A. Grabek