.

Autor: mgr K. Baczyńska Şevran
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
2021-11-16 10:26:02

20 listopada to data upamiętniająca podpisanie najważniejszego dokumentu - Konwencji o prawach dziecka, który gwarantuje prawa wszystkim dzieciom. Z tej okazji już kolejny raz nasza szkoła będzie obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Podczas lekcji tematycznych przypomnisz sobie swoje prawa, sprawdzisz czy wiesz, z jakich praw codziennie korzystasz, będziesz miał okazję porozmawiać o tym, czym jest dzieciństwo, a także dowiedzieć się, gdzie możesz szukać pomocy, jeśli ktoś łamie prawa dziecka.

Wyraź solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie i 19 listopada ubierz się na niebiesko - w kolorze UNICEF!

ZMIANY KLIMATYCZNE
2021-10-22 20:26:55

Zmiany klimatyczne to trudny temat, ale troska o klimat i naszą planetę to troska o przyszłość kolejnych pokoleń.

Czy wiesz, jakie są fakty i mity o zmianie klimatu? Jak zmiana klimatu wpływa na przyrodę ożywioną i nieożywioną? Co możemy zrobić by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w „Klimatycznym ABC” tutaj: https://cutt.ly/RRSyJ9E (spis treści z pytaniami str. 5).

Możesz również pobrać całą publikację na swój komputer z tej strony: https://cutt.ly/VRSyMp6

KLUB UNICEF
2021-09-12 14:02:24

Zaczynamy kolejny rok szkolny, w którym przyłączymy się do różnych akcji UNICEF. Już w tym miesiącu będziemy obchodzić Dzień Dobrej Wiadomości. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile z informacji, które słyszymy codziennie jest pozytywnych? Nie trudno zauważyć, że te dobre wiadomości stanowią tylko kilka procent. Dlaczego tak się dzieje? Niestety zazwyczaj negatywne treści są bardziej medialne i przyciągają większą uwagę. Nie oznacza to jednak, że tak trudno jest znaleźć pozytywne wydarzenia wokół nas.

A WY potraficie wytropić takie właśnie „newsy” i pokazać, że codziennie dzieje się dużo dobrego? A może sami stworzycie Dzień TYLKO Dobrych Wiadomości? Już wkrótce będziecie mogli pokazać, co potraficie. I pamiętajcie, taki dzień powinniśmy obchodzić jak najczęściej.

Tak obchodziliśmy Dzień Dobrej Wiadomości w naszych klasach: