sobota, 18 maja 2024r.
Rok szkolny 2023/2024.
03:03:14
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
2022-09-03 13:17:44

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła dołączyła do programu, który ma na celu  rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz umiejętności dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy 89 400 zł na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznytch, które umożliwią naszym uczniom eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych.

We wrześniu uczniowie zapoznali się ze sprzętem oraz zasadami bhp. Pozyskane pomoce były wykorzystywane w klasach I-VIII na zajęciach kreatywnych, zajęciach rozwijających uzdolnienia, lekcjach techniki i informatyki i in. 

Uczniowie m.in. projektowali i budowali konstrukcje z klocków, uczyli się kodowania, uczyli się robótek na drutach, haftu krzyżykowego oraz robili prace z muliny. Zapoznali się również z podstawowymi funkcjami robota Photon.

 


Autor: mgr W.Pilitowska
3D MAKERBOT SKETCH
2022-11-02 18:14:34

W październiku uczniowie naszej szkoły w ramach Labratorium Przyszłości rozpoczęli przygodę z drukarką 3D Makerbot Sketch. Uczniowie poznali zasady drukowania, wybierali projekty z baz projektów dostępnych na interecie, uczyli się obługi slicera. Obserowanie procesu drukowania wzbudzało zawsze duże zainteresowanie. Na razie wydrukowano projekty związane głównie z biologią, następne projekty z innych dziedzin powstaną już wkrótce.

W ramach Codeweek w naszej szkole uczniowie wykonywali zadania z kodowania za pomocą klocków konstrukcyjnych.

Na zajęciach kreatywnych oraz zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie doskonalili umiejętność robienia na drutach, wykonywali bransoletki z muliny i ćwiczyli szydełkowanie.

Uczniowie na lekcjach informatyki pracowali z robotami Photon. Na zajęciach rozwijajacych uzdolnienia zapoznali się z pomocami dołączonymi do zestawu Photon, konstruowali elementy do budowy plansz dla robotów i sterowali robotami wydając im polecenia za pomocą aplikacji.


Autor: mgr W.Pilitowska
LISTOPAD
2022-11-30 18:48:16

W listopadzie zostały wydrukowane kolejne projekty na drukarce 3D. Ponadto na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie uczyli się na stronie tinkercad.com tworzyć własne projekty 3d, które następnie przygotowywali do druku w programie MakerBot Thingiverse. 

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy 6a przygotowywali tosty i kanapki wykorzystując opiekacz, deski, noże, łopatki, zastawę stołową, fartuszki i inne pomoce. Wspólne przygotowanie posiłku sprawiło im wiele radości.

Na lekcjach techniki w klasach 5a i 5b uczniowie wykorzystali zestawy krawieckie: igły, nici, kordonki, mulinę, włóczkę, nożyczki, naparstki i in. Powstały ładne poduszki, pokrowce na telefon oraz pompony.

Na lekcjach języka polskiego wykorzystano wizualizer. Otrzymany dzięki niemu obraz pokazywany był na tablicy interaktywnej, co wzbogaciło zajęcia i zaktywizowało uczniów.

Na zajęciach plastycznych w klasach młodszych pomocny okazał się pistolet do klejenia na gorąco. Uczniowie z pomocą nauczyciela wykonali bardzo efektowne ozdoby jesienne.

Ponadto na lekcjach informatyki uczniowie nadal uczyli się sterowania robotem Photon przy pomocy aplikacji, a na zajęciach rozwijających uzdolnienia i zajęciach kreatywnych budowali coraz bardziej zaawansowane konstrukcje z klocków.


Autor: mgr W.Pilitowska
ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE, KREATYWNE I ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA
2022-12-19 10:48:59

Korzystając z wyposażenia Laboratoriów Przyszłości podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie usprawniali motorykę małą oraz rozwijali orientację przestrzenną. Klocki Korbo to świetny sposób na zabawę i doskonalenie swoich umiejętności.
Uczniowie klas I zapoznali się z robotem Photon i uczyli się sterowania nim. Na zajęciach technicznych uczniowie klasy II wykorzystali z pomocą nauczyciela pistolet z klejem na gorąco do wykonania pięknych ozdób. Wydrukowano kolejne pomoce na lekcje matematyki oraz przyrody i geografii. Został też wydrukowany pierwszy projekt ucznia wykonany w programie Tinkercad. Na zajęciach kreatywnych uczniowie klas VI robili pyszne sałatki korzystając z desek, talerzy, sztućców i innych pomocy kuchennych. Uczennice klasy VI doskonaliły umiejętność haftowania, robótek na drutach i wykonywania bransoletek z muliny. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie zapoznali się z zestawem do lutowania, skrzynką narzędziową oraz zestawami do elektroniki i planowali wykorzystanie ich na kolejnych lekcjach.


Autor: M.Dyczkowska, W.Pilitowska
LABORATORIA PRSZYSZŁOŚCI
2023-01-31 08:16:36

W styczniu uczniowie kl. 6a i 6b na lekcjach techniki wykorzystywali zestawy elektryczne do konstruowania obwodów szeregowych i równoległych. Na zajęciach świetlicowych wykorzystano klej na gorąco do wykonania pięknych ozdób.  Klocki Korbo pomagały rozwijać kreatywność uczniów w klsach I-III.Na zajęciach kreatywnych w kl. 6 oraz rowijających uzdoelnienia w kl. 5 nadal doskonalono umiejętności robienia na drutach, konstruowania projektów z klocków oraz sterowania robotem Photon.


Autor: mgr W.Pilitowska
KLOCKI KORBO, Apitor i inne
2023-02-27 20:25:30

Klocki Korbo cieszą się nadal niesłabnącą popularnością, nie tylko u najmłodszych uczniów... Natomiast starsi uczniowe rozpoczęli przygodę z klockami Apitor i skonstruowali swój pierwszy pojazd sterowany aplikacją. W kl. 6a uczniowie na zajęciach kreatywnych skorzystali z kuchenek indukcyjnych, patelni i innych przyborów i dla całej klasy usmażyli naleśniki. Na pozostałych zajęciach wykonywane były pomoce na lekcję biologii i matematyki na drukarce 3D, uczniowie również robili na drutach, haftowali, wykonywali bransoletki z muliny, wykonywali projekty z klocków konstrukcyjnych.


Autor: M. Dyczkowska, W. Pilitowska
ROZWIJAMY ZAINTERESOWANIA FIZYKĄ, wykonujemy prace z drewna, muliny i in.
2023-03-07 12:46:03

Uczniowie klas strarszych zgłębiają tajniki budowania obwodów elektrycznych.

Na lekcjach techniki uczniowie klas 6 korzystali ze skrzynki narzędziowej oraz z przyborów krawieckich wykonując drewniane karmniki, poduszki i aplikacje haftem krzyżykowym. Na zajęciach kreatywnych oraz rozwijających uzdolnenia uczniowie konstruowali kolejne projekty z klocków Apitor, złożyli stację lutowniczą i zapoznali się z instrukcją obłsugi, wykonywali bransoletki z muliny, robili na drutach, zostały też wykonane kolejne pomoce na drukarce 3D.


Autor: M. Dyczkowska, W. Pilitowska
ZABAWY KONSTRUKCYJNE
2023-02-27 13:13:30

Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych podejmujemy także trudniejsze wyzwania konstrukcyjne.


Autor: mgr M. Dyczkowska
WYKORZYSTUJEMY NARZĘDZIA
2023-04-26 09:26:12

W kwietniu uczniowie korzystali z narzędzi (młotków, pilników, piłek) do wykonana budek i karmników dla ptaków na lekcji techniki. Na zajęciach kreatywnych odbyło się smażenie frytek dla całej klasy 6a przy wykorzystaniu kuchenek indukcyjnych i zastawy kuchennej. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie przygotowali budyń korzystając z płyty indukcyjnej i garnków. Dwóch uczniów kl. 6b złożyło teleskop i uczyło się jego obłsugi. Ponadto nadal drukowale były pomoce na drukarce 3D, uczniowie doskonalili umiejętność haftowania, sterowali robotem Photon, wykonywali projekty z klocków konstrukcyjnych.


Autor: mgr W.Pilitowska
ROZWIJANIE UZDOLNIEŃ
2023-05-30 20:35:14

W maju uczniowie na zajęciach rozwijających uzdolnienia smażyli naleśniki, gotowali budyń, robili sandwiche.

Na lekcjach angielskiego uczniowie klasy 5 pod opieką nauczyciela skorzystali z laminarki i przygotowali pomoce do nauki słówek.

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klas 5 i 6 budowali obiekty z klocków konstrukcyjnych, sterowali nimi oraz haftowali na kanwie.

Aparat cyfrowy został wykorzystany do robienia zdjęć i fimów na uroczystości szkolnej.

Uczniowie klas 1-3 sterowali robotem Photon.


Autor: mgr W.Pilitowska
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA
2023-06-02 13:57:31

W czerwcu uczniowie kl. 1-3 uczyli się sterować robotem Photon. Na zajęciach kreatywnych i na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie kl. 5 i 6 sterowali obiektami wykonanymi  z klocków Apitor, haftowali na kanwie, robili bransoletki z muliny, budowali otoczenie dla robota Photon, uczyli się obsługi aparatu cyfrowego. Ponadto na lekcjach języka polskiego i angielskiego uczniowie kl. 5 i 8 przy pomocy nauczycieli laminowali pomoce naukowe i dyplomy. Na drukarce 3d powstawały kolejne projekty autorskie uczniów kl. 6.


Autor: mgr W.Pilitowska