AUDIOBOOKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
2020-03-23 20:10:02
AUDIOBOOKI W JĘZYKU ANGIELSKIM:

Polecamy portal  StoryNory, który oferuje  bezpłatne audiobooki dla dzieci, opowiadania dla dzieci, bajki, baśnie.  Oto przykładowe baśnie i baji:

"Królewna Śnieżka" wg Braci Grimm - "Snow White"

"Złota rybka"  wg Braci Grimm - "The Golden Fish"

"Książę Żaba" wg Braci Grimm - "The Frog Prince"

LITTLE RED RIDIG HOOD
2020-03-04 20:11:43

3 marca uczniowie klas drugich i trzecich odwiedzili Kopalnię Kultury w Czeladzi, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt  "Little Red Riding Hood". Dobrze znana bajka o Czeronym Kapturku zyskała nową wartość, gdyż aktorzy używali języków polskiego i angielskiego.
Było wiele śmiechu z zabawnych scen oraz pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego.
Mamy nadzieję powrócić do Kopalni Kultury na kolejne tego typu wydarzenia artystyczne.

NAGRANIA DO JĘZYKA ANGIELSKIEGO
2019-09-09 19:03:53

Zachęcam rodziców uczniów klas I - IV do skorzystania ze strony wydawnictwa MACMILLAN EDUCATION Strefa Ucznia, na której dostępne są do pobrania nagrania audio (wszystkie nagrania z podręczników do języka angielskiego wraz z piosenkami) oraz zeszyty współpracy z rodzicami.

Link do strony:             https://www.macmillan.pl/strefa-ucznia.

Należy wybrać nazwę podręcznika, z którego korzysta dziecko i pobrać nagrania (PUPIL'S AUDIO) wraz z listą ścieżek.

Klasa I - TIGER 1

Klasa II - TIGER 2

Klasa III - TIGER 3

Klasa IV - BRAINY 4.

eTwinning w naszej szkole
2019-09-05 07:06:47

Od maja 2019r. uczniowie z obecnych klas 6b i 6c, wraz z nauczycielkami j.angielskiego, realizują projekt "1,2,3 - play with me", w ramach międzynarodowego programu eTwinning. Do tej pory udało nam się nawiązać współpracę ze szkołą w Turcji oraz zamieścić prezentacje multimedialne w języku angielskim na portalu www.etwinning.net. Od września 2019 rozpoczynamy dalsze działania związane z projektem.

Autor: mgr A.Peplińska