Adres:

Wyświetl większą mapę

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
2019-06-13 19:12:11
Jak co roku w naszej szkole odbyły się wybory wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz apel podsumowujący pracę w drugim półroczu. Na początku obecna przewodnicząca szkoły przypomniała najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Następnie wychowawcy przedstawili uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, a Pani Dyrektor przyznała stypendia naukowe. Rozstrzygnięto również konkursy i przyznano nagrody uczniom, którzy wzięli udział w różnych konkursach szkolnych i ogólnopolskich.
Co do wyniku wyborów - ogromną przewagą głosów zwyciężyła ponownie Oliwia Mackford.
Gratulujemy i czekamy na realizację wyborczych obietnic.smiley

2019-06-12 19:05:25

Po raz pierwszy nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w specjalnym spotkaniu pt. "ABC Samorządu" zorganizowanym w Urzędzie Miasta. Czwórka szóstoklasistów reprezentująca naszą szkołę mogła swobodnie zwiedzić najważniejsze pomieszczenia w Urzędzie, zajrzeć do archiwum, zobaczyć jak wygląda proces dygitalizacji danych czy dowiedzieć się gdzie wyrobić dowód osobisty. Obejrzeliśmy również film promujący nasze miasto, a także wzięliśmy udział w spotkaniu z Przewodniczącym Rady Miasta, Mateuszem Bochenkiem, który odpowiadał na pytania sosnowieckiej młodzieży.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA
2019-03-06 12:00:55
Wieczorem 1 marca wszyscy chętni uczniowie z klas 4-8 mieli okazję wspólnie spędzić czas w rytmie najlepszych dyskotekowych przebojów. Humory dopisywały, a każdy mógł zaprezentować swój niepowtarzalny styl taneczny solo, w parach lub grupach. Największą popularnością cieszyła się "belgijka", którą zakończyliśmy karnawałowe pląsy.

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI
2019-03-03 20:19:20

1 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Przy Skwerze Inki w Sosnowcu zaśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy przemówień i złożyliśmy kwiaty.

ZAKOŃCZENIE AKCJI
2019-03-01 11:45:51

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli już trzecią akcję UNICEF w naszej szkole. Zarówno tym, którzy z takim zapałem przygotowali wspaniałe szmaciane laleczki oraz tym, którzy je tak szybko kupili.
Zebrane pieniądze (360zł) zostały przekazane na konto UNICEF.

WSZYSTKIE KOLORY
2018-11-30 18:25:00

"Wszystkie Kolory Świata"
W tym roku nasza szkoła bierze udział w projekcie UNICEF "Wszystkie Kolory Świata." W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki, które mają symbolizować pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda laleczka będzie miała swoją tożsamość - kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, imię, a także wiek. O wszystkich tych cechach zdecydują uczniowie, którzy dołączą do swoich laleczek "akt urodzenia."

Gotowe laleczki zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej i lokalnej, a chętne osoby będą mogły zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny (minimum 10 zł) na rzecz ratowania życia dzieci. Zebrane w ten sposób środki zostaną wpłacone na konto UNICEF.

Historia narodzin pierwszej laleczki >> KLIK

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Trójkąt Trzech Cesarzy
2018-11-17 20:59:20
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w uroczystościach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
przy Trójkącie Trzech Cesarzy.

UNICEF
2018-10-16 23:58:25

Dziękujemy za wsparcie w zeszłorocznej akcji UNICEF. Już wkrótce dołączymy do nowego projektu.