ZAKOŃCZENIE XVIII EDYCJI AKCJI GÓRA GROSZA
2018-04-04 23:35:43

Jak co roku w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Dziękujemy wszystkim, którzy powiększali naszą szkolną górę grosza. W tym roku zebraliśmy 120,91zł.

PODSUMOWANIE PROJEKTU UNICEF
2018-04-04 22:58:28

Podsumowanie projektu UNICEF "Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę"

W listopadzie nasza szkoła dołączyła do kolejnej akcji UNICEF. Tym razem dotyczyła ona konfliktu zbrojnego na terenie Syrii oraz trudnej sytuacji dzieci, które tam mieszkają. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy przygotowane przez UNICEF i podzielić się swoimi odczuciami. Oprócz zajęć edukacyjnych została również zorganizowana zbiórka charytatywna, podczas której można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe. Zebrane środki zostały przekazane UNICEF na zakup ciepłych kocy i ubrań dla dzieci z Syrii. Wspólnie zebraliśmy 360zł! Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

KLUB SZKÓŁ UNICEF
2017-11-07 20:29:43

Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. W ​czerwcu przyłączyliśmy się do pierwszego projektu edukacyjnego ​UNICEF - ​"Po pierwsze dziecko", którego celem było uwrażliwienie uczniów na sytuację ich rówieśników żyjących na terenach objętych konfliktami zbrojnymi. Zarówno w młodszych jak i starszych klasach ​nauczyciele przeprowadzili lekcje tematyczne, ​korzystając z materiał​ów​ przygotowan​ych przez UNICEF tj. scenariuszy oraz nagrani​a video, inn​ych źród​eł informacji ​na temat ​tej organizacji oraz dodatkowych pomoc​y.

Wierzymy, że propagowanie akcji UNICEF pomoże kształtować postawę otwartości i tolerancji, a także przyczyni się do rozwoju w świadomości naszych uczniów chęci niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Już wkrótce dołączymy do kolejnego projektu.

NOWY SMORZĄD UCZNIOWSKI
2017-11-07 20:27:12
Jak co roku w naszej szkole jeszcze przed wakacjami uczniowie klas IV-VI mogli oddać swój głos i zdecydować o nowym składzie SU. Po przeliczeniu głosów nową przewodniczącą została Elwira Pudo, a jej zastępcą Jagoda Smolińska.