Adres:

Wyświetl większą mapę

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
2019-11-10 17:01:28

8 listopada 2019 r. przedstawiciele SU wraz z opiekunem p. Ewą Przytułą uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości na Trójkącie Trzech Cesarzy w Sosnowcu.
           O godzinie 13 odśpiewano „ Mazurka Dąbrowskiego”, złożono kwiaty pod pomnikiem. Wspólnie śpiewano patriotyczne pieśni.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
2019-11-08 00:00:00
Dzień zdrowego śniadania.
Przygotowujemy i degustujemy smaczne i zdrowe kanapki.

Autor: mgr A. Filip
APEL Z OKAZJI JUBILEUSZU 90- LECIA
2019-11-03 09:59:16

28 października 2019 r. odbył się apel Samorządu Szkolnego, który rozpoczął obchody jubileuszu 90- lecia Szkoły Podstawowej nr 25.

Przedstawiciele SU przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Pokazana została również prezentacja multimedialna. Można było obejrzeć archiwalne zdjęcia uczniów i nauczycieli. W drugiej części apelu rozstrzygnięte zostały szkolne konkursy, które organizowane były z okazji jubileuszu szkoły.

W konkursie literackim „ Moja szkoła we wspomnieniach” zwycięzcami zostali:

I m.  Natalia Bula  VIII a

II m. Wojciech Czapkowicz  VIII a

III m. Michał Tomaszewski  VIII a

W konkursie plastyczno- literackim „ Z całego serca życzę Ci”  na kartkę z życzeniami dla szkoły w formie rymowanki  zwycięzcy to:

I m. Laura Zapora  VIa,.   Paula Zapora   VI a,   Zofia Nowak   VI a

II m. Klaudia Bula  V b,  Maja Kałat  V b

III m. Oskar Lisiewski  V b,   Artur Golletz  IV a,  Oliwia Staszkiewicz  VI a

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Żaba  VI a,   Ewa Sajdak  VI a

DZIEŃ CHŁOPAKA
2019-10-18 20:46:54

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował plebiscyt
na  najsympatyczniejszego chłopca z kl. IV- VIII.
Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki oraz życzenia od dziewcząt.

WAŻNE WYDARZENIA
2019-10-18 20:39:21

17 września 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p.Ewą Przytułą brali udział w obchodach 80 rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystość odbywała się w Ostrowach Górniczych. Organizatorem był m.in. Urząd Miejski, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Uczestnicy po mszy św. udali się na miejsce, gdzie znajduje się symboliczny grób rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka. Oddano hołd poległym i złożono kwiaty.

RADA SAMORZĄDU, GÓWNE CELE DZIAŁALNOŚCI
2019-10-18 20:36:38

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25 W SOSNOWCU

przewodnicząca:    Oliwia Mackford
zastępca przewodniczącej:  Błażej Gołdyn

opiekun samorządu:   mgr Ewa Przytuła

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

• Działalność na rzecz społeczności uczniowskiej
  • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania
  • Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie tradycji
  • Wdrażanie podstawowych zasad wychowania
  • Kształtowanie u uczniów poczucia własnej wartości i zachęcanie do działania na rzecz szkoły i środowiska
  • Reprezentowanie ogółu uczniów w kontaktach z Dyrekcją szkoły, Radą Pedagogiczną
  • Kształtowanie umiejętności planowania i organizacji imprez szkolnych.

POCZTA KWIATOWA
2019-10-17 07:22:49

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Mały Samorząd Uczniowski
uruchomił Pocztę kwiatową.

Wszystkie zebrane kwiaty
zostały wręczone nauczycielom i pracownikom szkoły.

Autor: mgr I. Środa
APEL MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
2019-10-17 07:19:29

3 października 2019 r. zorganizowano apel dla uczniów klas młodszych "Bezpieczna droga do szkoły". Mali aktorzy z kółka teatralnego "Wesołe Skrzaty" przygotowali program artystyczny o bezpieczeństwie na drodze oraz zasadach przechodzenia przez jezdnię. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Moja bezpieczna droga do szkoły".
Wręczone zostały nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
2019-10-17 07:17:58

Powołanie Małego Samorządu Uczniowskiego ma na celu przygotowanie najmłodszych uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu naszej szkoły. Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I - III zajmuje ważne miejsce. Uczy aktywności, umiejętności pracy w zespole, indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych, rozwija zainteresowania. Uświadamia dzieciom, iż nie są sami, funkcjonują w społeczności klasy i szkoły.

Mały Samorząd Uczniowski będzie realizował zadania wynikające ze „Statutu szkoły”, Planu wychowawczego” oraz własne założenia mające na celu aktywizowanie uczniów.

Postanowienia ogólne:

1. W szkole działa Mały Samorząd Uczniowski.

2. Mały Samorząd tworzą uczniowie klas I - III.

3. Do organów Małego Samorządu należą samorządy klas I - III.

Cel główny:

Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I - III