wtorek, 16 lipca 2024r.
Rok szkolny 2023/2024.
00:52:02
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
APEL "BEZPIECZNE WAKACJE"
2024-06-26 21:09:59

Apel "Bezpieczne wakacje"

 19 czerwca - tuż przed wakacjami - uczniowie klasy 2b zaprezentowali wszystkim uczniom klas młodszych wiersze i piosenki dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, podczas burzy, podczas spotkania z nieznajomym oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po występie artystycznym przyszła pora na rozstrzygnięcie wielu ważnych konkursów i akcji. Dyplomy i nagrody otrzymali zwycięzcy konkursów: "Kangur Matematyczny", "Franklin - przyjacielem dzieci jest", "Mój zeszyt - moja wizytówka" oraz akcji "BezCENne czytanie". Nagrodzone zostały również całe klasy w konkursach: "Konkurs czystości", za najwyższe wyniki w rozgrywkach sportowych podczas Dnia Sportu oraz za wysoki poziom czytelnictwa. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Kulasik
7 CZERWCA - DZIEŃ PUSTEJ KLASY
2024-06-26 21:05:37

7 czerwca - Dzień Pustej Klasy

 Uczniowie młodszych klas z radością opuścili sale lekcyjne, by przy pięknej pogodzie uczcić Dzień Pustej Klasy i oddać się zabawom ruchowym oraz malowaniu kredą na asfalcie.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Kulasik
ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY
2024-05-27 19:45:55

 20 maja na szkolnych korytarzach dominował kolor żółty i czarny, a to za sprawą Światowego Dnia Pszczoły. Uczniowie klas młodszych "przebrani" za pszczoły wykonali w tym dniu przeróżne prace plastyczne, techniczne, a nawet informatyczne, w których rządziły pszczoły. Uczniowie klasy IIb wykonali bardzo ciekawą gazetkę ścienną, a z jej artykułów możecie dowiedzieć się, jak zbudowana jest pszczoła, jakie są rodzaje pszczół, co lubią pszczoły, czemu są tak ważne dla przyrody i człowieka, jak możemy dbać o pszczoły i jak powstaje miód. Zachęcamy do bliższego zapoznania się ze światem pszczół.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY
2024-04-28 15:45:16

Światowy Dzień Czekolady

 Najsłodszy dzień w roku - Dzień Czekolady - uczniowie klas młodszych uczcili nie tylko smakowaniem pod różną postacią czekolady, ale i innymi aktywnościami. Były rozmowy o właściwościach zdrowotnych czekolady, o jej rodzajach, etapach produkcji. Była kreatywna i wymagająca główkowania krzyżówka. Był również konkurs na najciekawszy projekt opakowania na czekoladę. A oto laureaci tego konkursu:

                         I miejsce - Maria Kręt (Ib)

                         II miejsce - Liliana Azemi (IIb)

                         III miejsce - Martyna Żurawik (Ib)

Wyróżnienia otrzymali: Hanna Muzyk, Liliana Chałacińska, Krzysztof Stępień

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Kulasik
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
2024-04-16 20:01:22

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole pojawiły się akcenty związane ze służbą zdrowia, w tym zawsze siejące postrach strzykawki. Uczniowie z "akcentem zdrowia" nie byli w tym dniu pytani, zgodnie z akcją "kto na medycznie przebrany, ten nie jest pytany". Życzymy dużo zdrowia!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
RÓŻOWA SKRZYNECZKA
2024-02-26 20:57:27

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do akcji "Różowa skrzyneczka" i jest kolejną szkołą na mapie różowych skrzynek w Polsce. Pomysłodawcą, osobą, którą dała napęd akcji jest Amelia Krochmal, natomiast serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie skrzyneczki i wsparcie nas w działaniach na rzecz dziewcząt w świecie dorastania.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
2024-02-25 17:23:38
16 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota i nasi młodsi uczniowie postarali się, by było to widać "gołym okiem". Uczniowie przebrali się za koty, przynieśli ze sobą maskotki-koty oraz książeczki o kotach, a na zajęciach wykonane zostały rozmaite koty z papieru. Kochamy koty za ich delikatność, grację, niezależność oraz spryt i waleczność! Pamiętajcie również o tych kotach, które przebywają w schroniskach - można im teraz pomóc, przynosząc do szkoły karmę lub inne potrzebne artykuły. 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
WALENTYNKI
2024-02-20 14:03:27

14 lutego - w dniu Świętego Walentego - nasza poczta walentynkowa miała ręce pełne roboty. Walentynkowi listonosze z klasy 2b dostarczyli kartki i inne tajemnicze przesyłki do adresatów. Było dużo uśmiechów, miłych zaskoczeń i radości...

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
APEL
2024-02-08 21:18:44

 Tuż przed feriami zimowymi - 25 stycznia - odbył się apel pt. "Bezpieczne ferie zimowe". Uczniowie klasy 2a zadbali o to, byśmy mogli utrwalić najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i podczas uprawiania zimowych sportów. Zaprezentowali nam wiele wierszy i wpadających w ucho piosenek.
Dziękujemy uczniom klasy 2a oraz wychowawczyni klasy za przygotowanie tego ważnego apelu i gratulujemy uczniom udanego występu!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
2024-01-28 22:11:51
Ferie już za rogiem, więc w szkole odbył się apel "Bezpieczne ferie" dla klas 4-8. Uczniowie zostali zapoznani ze statystykami wypadków i innych zdarzeń feryjnych z zeszłego roku. Przymoniano także jak udzielać pierwszej pomocy i ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Jeśli statystyki nie wywołały małego straszka, to kwestia udzielenia pomocy zawsze jest stresowa. Rozdano także dyplomy za konkursy lub inne osiągnięcia szkolne - wszystkim gratulujemy. 
Wszystkim życzymy udanych ferii, pełnych odpoczynku, ale przede wszystkim z rozsądkiem i w zdrowiu. 
Samorząd uczniowski z opiekunami. 

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
2024-01-03 21:31:32

W czwartek 21 grudnia odbył się apel podsumowujący konkursy i akcje organizowane w szkole. Dyplomy i nagrody otrzymali zwycięzcy konkursów:
"Barwy jesieni", " Piękna nasza Polska cała", "Kartka bożonarodzeniowa". Serdecznie podziękowania dla uczniów, którzy wzięli udział w akcji "Stroik dla hospicjum"

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Filip
Wigilia bez plastiku
2023-12-20 08:33:03


Autor: mgr M. Gałczyńska-Ucińska
MIKOŁAJKI
2023-12-06 19:07:39

Samorząd uczniowski zadbał, by na Mikołajki w szkole zrobiło się czerwono i świątecznie. Pod hasłem "kto na czerwono ubrany nie będzie pytany" zgromadziliśmy mnóstwo Mikołajów. Okazuje się, że w razie braku rąk do pracy na biegunie, w naszej szkole sporo chętnych. 

Anna Tomaszewska i Małgorzata Gałczyńska - Ucińska 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
2023-11-26 19:15:09

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada - w Dniu Życzliwości i Pozdrowień - uczniowie klas młodszych ułożyli i zapisali piękne życzenia dla wybranej klasy, by następnie wręczyć je adresatom. To był naprawdę miły dzień!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
2023-11-26 19:08:26

 Dzień Zdrowego Śniadania

Jak co roku - 8 listopada - obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie wszystkich klas młodszych przygotowali kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki oraz sałatki. Widać było pełną zaangażowania pracę, a następnie satysfakcję z własnoręcznie przygotowanych pyszności.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Kulasik
DZIEŃ CISZY
2023-11-09 18:41:17

W piątek 03 listopada zorganizowano w szkole "dzień ciszy".
Była to akcja związana z ogólnopolskim programem "każdy inny-wszyscy równi". Początek zaczął się obiecująco, przed lekcjami młodzież w ciszy zbierała się pod salami czekając na pierwszy tego dnia dzwonek.
Pierwsze lekcje także przeszły cicho i sprawnie. Jednakże ludzka natura i najprostsza potrzeba kontaktowania się spowodowały, że już trzecia przerwa odbyła się w szumie. Widać świat ciszy nie dla wszystkich. 

Anna Tomaszewska 
Małgorzata Gałczyńska - Ucińska

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI
2023-11-08 21:26:16
24 października obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Uczniowie klas młodszych wykonali różne prace techniką origami i tak poprzez umiejętne składanie papieru powstały jesienne liście, kotki, liski, jeże i zajączki.
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
APEL "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"
2023-11-02 20:42:43

25 października uczniowie klasy 2b zaprezentowali klasom młodszym wiersze i piosenki dotyczące bezpieczeństwa na drodze w ramach apelu "Bezpieczna droga do szkoły". Po występie artystycznym nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursów związanych z bezpieczeństwem - konkursu plastycznego dla klas pierwszych oraz konkursu wiedzy dla klas drugich i trzecich. Wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursach serdecznie gratulujemy!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Kulasik
DYSKOTEKA
2023-10-30 20:49:59

Przed Halloween warto troszkę postraszyć i potańczyć.
Samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas 4-8, na którą zaprosił potwory, straszydła i wszelkie maszkary rodem z Ulicy Wiązów.
Wszyscy doskonale bawili się, spożytkowali nadmiar energii.
Samorząd przyglądał się przebraniom i lada chwila ogłosi zwycięzców najlepszego stroju. Wszystkim potwornickim mówimy do kolejnego potańcowania. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
KONKURS NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
2023-10-20 17:36:05

Samorząd uczniowski zorganizował konkurs na Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie wyłonili "Najbardziej Uśmiechniętego Nauczyciela", "Najbardziej Zakręconego Nauczyciela", "Najbardziej Wymagającego Nauczyciela" oraz "Miss Elegancji".
Na apelu rozdano dyplomu, szarfy i korony, a między czasie każdy nauczyciel otrzymał bukiecik z darów natury, który samorząd wraz z Ligą Ochrony Przyrody wykonywał w pocie czoła. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA
2023-10-05 21:30:06

W jesiennych barwach i jesiennym klimacie uczniowie klas młodszych powitali nadchodzącą jesień. We wszystkich klasach jesień zagościła w całej palecie swych barw, a kolorowe liście stały się tematem przewodnim prac plastycznych i dekoracji. 

 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik