ZABAWKI
2018-01-14 21:24:05

Zadanie dla młodych kreatywnych - zaprojektuj i wykonaj zabawkę. Praca niby łatwa, a jednak...zabawka powinna być przyjemna, pomocna, każdy powinien chcieć ją albo przytulić albo dobrze się nią bawić.
Jak trafić w gusta? Oto kilka odpowiedzi naszych uczniów.

WARSZTATY
2017-11-09 18:40:46

Zadaniem uczniów było zbudowanie szkoły z wylosowanych zestawów materiałów. Do dyspozycji były klocki lego, kamienie i śrubki, muszle, śmieciaki - zabaweczki. Każdej rzeczy trzeba było nadać nowe znaczenie i nauczyć się sztuki wymiany i negocjacji, by zdobyć od kolegi potrzebny przedmiot, jakiego nasz zestaw nie zawierał. Zabawa przednia, efekty super.

MA SIĘ RUSZAĆ
2017-11-09 18:30:42

Kreatywni na start! Czyli zaczynamy burze mózgów i działanie. W tym roku zwiększamy tempo. Pierwsze zadanie na rozruszanie po wakacjach: "Ma się ruszać!". Zbudowanie czegokolwiek z czegokolwiek. Jedna zasada - ma się w tym "czymś" coś kręcić/ruszać. Zadanie na dwa spotkania, a i tak czasu jakby za mało. grupy postawiły na robotykę. Kręcą się uszy, kręci się głowa, kręci się tors i poruszają się poprzez przeciąganie nitek. Na koniec nasze roboty zawarły związek małżeński. Jednak wspólna praca łączy...