WALENTYNKI
2018-03-06 14:00:38

Grupa Odyseuszy rozprawiła się z mocą Walentynek. W podziale na dwa zespoły wykonali reklamę Walentynek. Jak się ponownie okazuje, miłość nie jedno ma imię....i nie każdy tak samo przedstawi dzień wielkiego zakochania.

PROBLEM TELIMENY I ANTYGONY
2018-03-06 13:56:34

Kobiety...ach kobiety....Pamiętacie z jakimi problemami borykały się Telimena oraz Antygona? Uczestnicy Warsztatów i Odysei mieli za zadanie dowiedzieć się cóż to za problem oraz opracować własny sposób rozwiązania, bardziej współczesny. Wśród grup największym zainteresowaniem cieszyła się Telimena...czyli Pan Tadeusz trafia do każdego pokolenia...na swój sposób.

ZABAWKI
2018-01-14 21:24:05

Zadanie dla młodych kreatywnych - zaprojektuj i wykonaj zabawkę. Praca niby łatwa, a jednak...zabawka powinna być przyjemna, pomocna, każdy powinien chcieć ją albo przytulić albo dobrze się nią bawić.
Jak trafić w gusta? Oto kilka odpowiedzi naszych uczniów.

WARSZTATY
2017-11-09 18:40:46

Zadaniem uczniów było zbudowanie szkoły z wylosowanych zestawów materiałów. Do dyspozycji były klocki lego, kamienie i śrubki, muszle, śmieciaki - zabaweczki. Każdej rzeczy trzeba było nadać nowe znaczenie i nauczyć się sztuki wymiany i negocjacji, by zdobyć od kolegi potrzebny przedmiot, jakiego nasz zestaw nie zawierał. Zabawa przednia, efekty super.

MA SIĘ RUSZAĆ
2017-11-09 18:30:42

Kreatywni na start! Czyli zaczynamy burze mózgów i działanie. W tym roku zwiększamy tempo. Pierwsze zadanie na rozruszanie po wakacjach: "Ma się ruszać!". Zbudowanie czegokolwiek z czegokolwiek. Jedna zasada - ma się w tym "czymś" coś kręcić/ruszać. Zadanie na dwa spotkania, a i tak czasu jakby za mało. grupy postawiły na robotykę. Kręcą się uszy, kręci się głowa, kręci się tors i poruszają się poprzez przeciąganie nitek. Na koniec nasze roboty zawarły związek małżeński. Jednak wspólna praca łączy...