Adres:

Wyświetl większą mapę

KL.6A - KOMPLEMENTOWANIE - BANK DOBRYCH PRAKTYK
2019-10-21 22:22:19

Klasa 6a zapoczątkowała podróż w świat dobrych praktyk. Bank Dobrych Praktyk to działania profilaktyczne, mające na celu rozładowanie agresji wśród rówieśników, integrację grup klasowych, wyciąganie istoty działań zespołu, odnajdowanie zasobów w klasie, jak i w nauczycielach. Weszliśmy w tą przygodę z przytupem, bo od Komplementowania. Okazało się, że powiedzenie o sobie jakiegoś komplementu bywa krępujące. Praca w parach przyniosła piękne i niespodziewane rezultaty. Mali ludzie, a oddali sedno drugiego człowieka z takim wyczuciem, że łza kręciła się w oku. Niektórzy popłakali się słysząc tyle wspaniałych słów o sobie. Obiecaliśmy, że będziemy się starać odnajdować pozytywne cechy w innych każdego dnia. Oczywiście ciągle musimy uczyć się komplementować oraz przyjmować komplementy. Najpiękniejszym komplementem i podsumowaniem było zdanie "naszym wielkim sukcesem jest to, że potrafimy być zgrani" - sedno zadania.

Autor: mgr A.Tomaszewska
BIOLOGIA W PRAKTYCE
2019-10-21 22:16:33

Biologia w klasie 7, to masa nauki o człowieku. Nieskończona ilość terminologii, która powoduje, że włosy stają dęba. Jak poznać siebie, a jednocześnie nie zwariować? Klasa VII a zakosztowała zabawy z biologią. Informacje o skórze poszły sprawnie, jak mało kiedy, a znajomość szkieletu kostnego okazała się dosłownie na 6! Brawo klasa VII!

Autor: mgr A.Tomaszewska
LEKCJA WF-U Z PIŁKARZAMI ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC
2019-09-25 19:34:15

05.09.2019r. dwoje piłkarzy z klubu Zagłębie Sosnowiec, Dawid Ryndak i Michał Kieca, przeprowadzili zajęcia sportowe z klasami 8a i 6c, w ramach Akcji Szkoła: W zdrowym ciele zdrowy duch. Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży.Piłkarze pokazali naszym uczniom rożne ćwiczenia, gry i zabawy, głównie z użyciem piłki nożnej, a następnie rozegrali z nimi krótki mecz. Na zakończenie, młodzi kibice sosnowieckiego klubu, przeprowadzili pogadankę na temat kulturalnego kibicowania. Piłkarze wręczyli wszystkim biorącym udział w zajęciach uczniom upominki, a szkole podarowali oryginalną piłkę z podpisami wszystkich zawodników Zagłębia Sosnowiec.

Autor: mgr A.Peplińska