Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

Kontakt
Adres:
Szkoła Podstawowa nr 25
im Juliusza Słowackiego
41-218 Sosnowiec
ul.Ignacego Krasickiego 1

Telefon:
32 292-80-18
Fax:
32 263-94-13

Email:
sp25@sosnowiec.edu.pl

Dojazd:

Wyświetl większą mapę


BIP

WIGILIA KLASOWA 6A
2020-01-07 20:45:22

Ej Tradycja, tradycja - a my uwielbiamy właśnie taką tradycję, związaną z Wigilią Klasową. Jak co roku stanęliśmy na rzęsach by na stołach uginało się od pyszności, a atmosfera była niepowtarzalna. Udało się. Na palnikach buchały parą barszcz czerwony i biały, do tego pierogi z kapustą i grzybami oraz ruskie. Na stołach przeplatały się ciasta robione przez uczniów naszej klasy i nikomu nie brakowało witamin - owoce spadały z pater. Piękne słowa wypływały z ust podczas łamania się opłatkiem, a następnie rozdaliśmy sobie prezenty, które w drodze losowania kupowaliśmy sobie nawzajem. Wspaniała sprawa. Przy stole wszystkie miejsca zajęte! My - jako gospodarze, do tego Dyrekcja, nasi Nauczyciele, pojawił się i Ksiądz, a na koniec przybieżeli Wędrowcy z maleństwem. To była piękna Wigilia - Nasza Wigilia!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
FABRYKA CZEKOLADY I PODZIEMIA RYNKU KRAKÓW
2020-01-07 20:39:17

Dnia 12 grudnia klasy 6a i 7a poznały metody produkcji pysznych pralinek i czekolady. Odbyliśmy krótką lekcję, skąd pochodzi czekolada i kto jako pierwszy zauważył, że jest to tak wspaniała przekąska. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie wartości ma dla organizmu odpowiednia dawka tej słodkości oraz jaka czekolada jest najzdrowsza. Samodzielnie wykonaliśmy pralinki, które później ozdabialiśmy płynną czekoladą i dodatkami. Pychota sama w sobie. Po tak słodkiej nauce teoretycznej i praktycznej postawiliśmy na edukacje historyczną. W tym celu udaliśmy się do Podziemi Rynku Krakowa. W atmosferze starożytnej kultury, przy okrzykach chłopów i chłopek odbyliśmy podróż w tamte czasy. Poddaliśmy się ważeniu, oczywiście uzyskując wyniki w miarach z tamtych lat. Nie był to dobry pomysł po czekoladowym szaleństwie, ale unieśliśmy tą wiedzę o sobie samym. Na koniec tradycyjnie oblegaliśmy stoiska na znanym i cenionym Jarmarku Świątecznym. Zabawa przednia, ale każda wycieczka kiedyś się kończy...
czekamy na kolejne.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
ANDRZEJKI klasa VI a
2020-01-07 20:26:26

W ten magiczny wieczór, jak co roku, klasa 6a zabrała się za przewidywanie przyszłości, szukanie odpowiedzi we wróżbach i wosku. Szukaliśmy imion naszych przyszłych sympatii, losowaliśmy przepowiednię na cały rok, na koniec staraliśmy się celować w dziurkę od klucza i nie poparzyć się woskiem. To co mogliśmy odczytać z wosku to nie tylko przyszłość, ale też niesamowita sztuka kreatywnego spojrzenia na proste rzeczy. Dołączyliśmy do tego muzykę i poszliśmy w tany. Takie połączenie dało rewelacyjne spojrzenie na naszą przyszłość i wytyczanie sobie ważnych celów - oczywiście wszystkie do osiągnięcia. Bo kto jak nie MY!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
WYCIECZKA DO KRĘGIELNI
2019-12-12 14:08:27

20.11.2019 uczniowie klasy Va i Vb pojechali do kręgielni "Ośmiornica" w Parku Wodnym "Nemo" w Dąbrowie Górniczej.

Niektórzy z uczniów po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w bowlingu sportowym. Rywalizacja przebiegała na ośmiu torach, a do walki zachęcały wyświetlane na tablicach ilości zdobytych punktów. 

Dzięki takiej formie zajęć sportowych uczniowie nie tylko doskonalili umiejętności sportowe w nowej dla nich dyscyplinie, ale również integrowali się, kibicując sobie nawzajem i tym samym motywując do sportowego wysiłku.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W. Pilitowska
ANDRZEJKI Z WOLONTARIATEM
2019-12-05 20:10:23

Za nami IV Andrzejkowy Bal Wolontariusza Diecezji Sosnowieckiej, w którym po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Odbył się on w sobotę, 30 listopada, 2019 r. w  Hali Widowiskowo – Sportowej DorJan w Sosnowcu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Julia Baran, Julia Książek, Oliwia Milewska, Natalia Paciepna oraz Wiktoria Przybycień wraz z opiekunkami p. Anną Filip, p. Anną Tomaszewską i p. Martą Dorosińską.

W balu uczestniczyło ponad 500 osób, które łączyła jedna wspólna idea - idea wolontariatu. Impreza taneczna rozpoczęła się uroczystym polonezem, po którym zebrani bawili się doskonale przy muzyce serwowanej przez DJ. Zabawa trwała do godz. 23.00. W tym czasie rozstrzygnięto konkursu na najlepszą grupę wolontariacką 2018/2019 "Wolontariat - podaj dalej".

Imprezę uświetnili swoją obecnością: prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, poseł Mateusz Bochenek oraz ks. bp Grzegorz Kaszak.

Niezwykła atmosfera balu z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr M. Dorosińska
Lekcja w pustej szkole
2019-11-20 19:34:07

W piątkowy wieczór, 15 listopada, w naszej szkole miała miejsce nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie klasy VII wzięli udział w czytaniu dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady cz. II”. Jesienna aura za oknem, świece oraz nastrojowa muzyka wprowadziły młodzież w klimat towarzyszący staropolskiemu obrzędowi zwanego Dziadami. Ten niezwykły nastrój udzielił się uczniom, którzy z zaangażowaniem czytali działo polskiego wieszcza z podziałem na role. Po zapoznaniu się z treścią dramatu uczniowie podzieleni na grupy mieli cztery zadania do wykonania. Były one ze sobą połączone i finalnie dawały rozwiązanie zagadki. Pytania i wskazówki znajdowały się w kopertach, które zostały ukryte w różnych miejscach. Konieczność ich poszukiwania powodowała, że klasa była bardzo zaangażowana, a każda z grup chciała być tą pierwszą. W niektórych z zadań konieczne było skorzystanie z telefonu komórkowego. Tylko za jego pośrednictwem można było poznać muzyczną podpowiedź. Wieczorna lekcja zakończyła się rozmową na temat dramatu Adama Mickiewicza. Młodzież dzieliła się swoimi spostrzeżeniami oraz przyznała, że taka forma zajęć była bardzo ciekawa i bardzo im się podobała.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr M.Dorosińska
WYCIECZKA DO KRAKOWA
2019-11-15 17:10:07

6 listopada klasy 6b i 6c na jeden dzień opuściły Sosnowiec by zwiedzać dawną stolicę Polski, Kraków. Na początku wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię źródeł światła, podłączać różne rodzaje żarówek, a wykorzystując czułą na temperaturę folię ciekłokrystaliczną, dowiedzieliśmy się, które źródło światła jest energooszczędne. Następnie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawę "Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje Kryptografia wczoraj i dziś", na której zobaczyliśmy zabytkowe sprzęty telekomunikacyjne, urządzenia wykorzystywane do przesyłania tajnych informacji, a dzięki interaktywnym stanowiskom mogliśmy spróbować swoich sił w szyfrowaniu i odczytywaniu zaszyfrowanych wiadomości.

W drugiej części naszej wycieczki przeszliśmy przez bulwary wiślane pod pomnik smoka Wawelskiego, weszliśmy na Wzgórze Wawelskie, a na koniec plantami dotarliśmy do Rynku i podziemi krakowskich, gdzie przenieśliśmy się w czasie do początków miasta.

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Baczyńska - Sevran
KL.6A - KOMPLEMENTOWANIE - BANK DOBRYCH PRAKTYK
2019-10-21 22:22:19

Klasa 6a zapoczątkowała podróż w świat dobrych praktyk. Bank Dobrych Praktyk to działania profilaktyczne, mające na celu rozładowanie agresji wśród rówieśników, integrację grup klasowych, wyciąganie istoty działań zespołu, odnajdowanie zasobów w klasie, jak i w nauczycielach. Weszliśmy w tą przygodę z przytupem, bo od Komplementowania. Okazało się, że powiedzenie o sobie jakiegoś komplementu bywa krępujące. Praca w parach przyniosła piękne i niespodziewane rezultaty. Mali ludzie, a oddali sedno drugiego człowieka z takim wyczuciem, że łza kręciła się w oku. Niektórzy popłakali się słysząc tyle wspaniałych słów o sobie. Obiecaliśmy, że będziemy się starać odnajdować pozytywne cechy w innych każdego dnia. Oczywiście ciągle musimy uczyć się komplementować oraz przyjmować komplementy. Najpiękniejszym komplementem i podsumowaniem było zdanie "naszym wielkim sukcesem jest to, że potrafimy być zgrani" - sedno zadania.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
BIOLOGIA W PRAKTYCE
2019-10-21 22:16:33

Biologia w klasie 7, to masa nauki o człowieku. Nieskończona ilość terminologii, która powoduje, że włosy stają dęba. Jak poznać siebie, a jednocześnie nie zwariować? Klasa VII a zakosztowała zabawy z biologią. Informacje o skórze poszły sprawnie, jak mało kiedy, a znajomość szkieletu kostnego okazała się dosłownie na 6! Brawo klasa VII!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
LEKCJA WF-U Z PIŁKARZAMI ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC
2019-09-25 19:34:15

        05.09.2019r. dwoje piłkarzy z klubu Zagłębie Sosnowiec, Dawid Ryndak i Michał Kieca, przeprowadzili zajęcia sportowe z klasami 8a i 6c, w ramach Akcji Szkoła: W zdrowym ciele zdrowy duch. Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży.Piłkarze pokazali naszym uczniom rożne ćwiczenia, gry i zabawy, głównie z użyciem piłki nożnej, a następnie rozegrali z nimi krótki mecz. Na zakończenie, młodzi kibice sosnowieckiego klubu, przeprowadzili pogadankę na temat kulturalnego kibicowania. Piłkarze wręczyli wszystkim biorącym udział w zajęciach uczniom upominki, a szkole podarowali oryginalną piłkę z podpisami wszystkich zawodników Zagłębia Sosnowiec.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Peplińska