Trójkąt Trzech Cesarzy
2018-11-17 20:59:20
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w uroczystościach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
przy Trójkącie Trzech Cesarzy.

Autor: mgr K.Baczyńska
100-ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
2018-11-17 20:49:36

Dnia 9 listopada 2018 r. w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona
100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Klasa VIIa z dużym zaangażowaniem przygotowała program artystyczny oraz zadbała o dekorację sali.
Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy wiersz i pieśń patriotyczną a zgromadzeni mieli możliwość posłuchać najlepszych interpretacji utworów.
Spośród kotylionów przygotowanych przez klasy I-VIII wybrane zostały te najpiękniejsze.
Punktualnie o godzinie 11:11  społeczność szkolna zaśpiewała wspólnie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wyniki szkolnych konkursów przedstawiały się następująco:

Najpiękniejszy wiersz patriotyczny:                     Najpiękniejsza pieśń patriotyczna:

Im – Elwira Pudo                                                        Im – Wiktoria Chruściel

II m- Oskar Lisiewski.                                              II m – Natalia Banyś
III m – Kornelia Dybowska                                          III m –Zosia Nowak

Wszyscy pozostali występujący uczniowie otrzymali wyróżnienia.
Wśród klas (kategoria I-III oraz IV-VIII) w zawodach na „Najpiękniejszy kotylion” nagrodzono:

I miejsce – IVa i IIa,
II miejsce – Va i IIb,
III miejsce – VIIIb  i Ia,
wyróżnienie VIIa.

Autor: mgr T. Janus
2018-11-12 18:09:11

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu

zapraszają  w dniu 15.11.2018 r. o godz. 17.00 (sala gimnastyczna)

na Wieczornicę poświęconą 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Autor: Dyrekcja
KONKURS KULINARNY
2018-11-08 20:35:32

7 listopada okazał się dniem szczęśliwym! Uczennice klasy 8a Natalia i Dominika wzięły udział w konkursie kulinarnym, zorganizowanym przez Technikum nr 3 w Sosnowcu, pt."Słodka nasza Polska cała" i wygrały!
Ogromny tort w barwach biało czerwonych był piękny wizualnie i bardzo smaczny! Spośród wielu nagród jakie dziewczęta otrzymały, najbardziej cieszy voucher na szkolenie sushi z szefem restauracji Gurin Sushi w Sosnowcu! Gratulujemy ogromnie!

Więcej informacji pod adresem Konkurs kulinarny "Słodka nasza Polska cała"

Autor: mgr I. Kmiecik
ŻONKILOWE POLA NADZIEI
2018-11-07 12:31:32

ŻONKILOWE POLA NADZIEI ZAKWITŁY RÓWNIEŻ W SOSNOWCU

30 października delegacja uczniów z naszej szkoły posadziła na terenie SOSNOWIECKIEGO HOSPICJUM cebulki żonkili.

Autor: mgr A.Filip