Adres:

Wyświetl większą mapę

8 listopada - Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
2019-11-12 20:22:27

W naszej szkole od 8 lat realizujemy program „Śniadanie daje moc”. Dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
8 listopada 2019 r. uczniowie klas młodszych włączyli się w ogólnopolską akcję
„Śniadanie Daje Moc”.
 Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy wykonała smaczne, zdrowe kanapki, które potem wspólnie można było skonsumować.

Autor: mgr I.Środa
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
2019-11-10 17:01:28

8 listopada 2019 r. przedstawiciele SU wraz z opiekunem p. Ewą Przytułą uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości na Trójkącie Trzech Cesarzy w Sosnowcu.
           O godzinie 13 odśpiewano „ Mazurka Dąbrowskiego”, złożono kwiaty pod pomnikiem. Wspólnie śpiewano patriotyczne pieśni.

Autor: mgr E.Przytuła
MAMY REKORD W PIERWSZEJ POMOCY!!!
2019-11-04 07:55:03

W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje

aż 150 560 osób1 380 instytucjach!!! W tym w naszej szkole!

To niesamowity wynik, który mogliśmy osiągnąć dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Serdecznie dziękujemy każdemu uczestnikowi.

Wspólnie zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Brawo dla nas wszystkich i do zobaczenia za rok!

Autor: mgr A. Tomaszewska
JUBILEUSZ 90-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25
2019-11-01 06:41:13

29 października 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji 90- lecia szkoły.
Przybyło dużo gości. Byli obecni m.in.:

- Prezydent Miasta Sosnowca  Arkadiusz Chęciński

- Naczelnik Wydziału Edukacji  Katarzyna Wanic

-  Poseł na Sejm RP   Mateusz Bochenek

- Proboszcz Parafii   ks. Jacek Zdrach

- St. Wizytator Kuratorium Oświaty  Grzegorz Raczek

- Radny  Piotr Dudek

- Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Klimontowa  Piotr Bociek

- Kierownik Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej  Magdalena Chodowiec

- Dzielnicowa Komisariatu nr 3 mł. asp. Aneta Trojanowska

- Dzielnicowy Komisariatu nr 3 st. asp. Mariusz Wójcicki

- Dyrektor CUW  Aneta Kałat.

W murach szkoły zgromadzili się  również dyrektorzy sosnowieckich szkół, nauczyciele, byli i obecni pracownicy, absolwenci, rodzice i uczniowie.

Dyrektor szkoły p. Monika Dyl w swoim przemówieniu nawiązała do historycznych momentów dotyczących działalności szkoły. Podziękowała byłym dyrektorom, ich zastępcom. Złożyła również podziękowania nauczycielom, pracownikom szkoły za rzetelną pracę, za zaangażowanie. Ciepłe słowa popłynęły w stronę rodziców, absolwentów tak licznie przybyłych.

Część artystyczną rozpoczął zespół folklorystyczny „Klimontowianki”. Po nim z programem wystąpili nasi uczniowie. Towarzyszyli im absolwenci. Jedni recytowali własną twórczość poetycką „Strofy o szkole”,  inni przedstawiali 90 powodów, dla których warto uczyć się w SP 25. Swoje wokalne zdolności zaprezentowali; Kornelia Ferszt z kl. Vb, Julia Książek z VII a, uczniowie z kl. II b. Z utworem E. Claptona świetnie poradził sobie Konrad Nowak z kl. VIII a, grając na gitarze.

Po uroczystości goście mieli okazję obejrzeć archiwalne zdjęcia, kroniki z dawnych lat. Można było wpisywać się do księgi pamiątkowej. Spotkanie było okazją, by na chwilę się zatrzymać, sięgnąć pamięcią do historii szkoły, historii ludzi z nią związanych, ich osiągnięć, sukcesów, poczuć się częścią tej społeczności. Dzień pokazał, że są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina. Były to chwile wzruszeń, wspomnień, refleksji.

Autor: mgr E. Przytuła