Adres:

Autor: mgr J.Kwiecińska
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW
2018-11-25 19:46:30
Nasza szkoła przystąpiła ponownie do IV Ogólnopolskiego  Konkursu „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW"

Na czym polega konkurs?

Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej składającej się z 20 pozycji książkowych w każdej kategorii wiekowej. Każdy uczestnik konkursu musi z tej listy wybrać 10 książek i rozwiązać prawidłowo 6 testów.
Uczniowie zdobywają sprawności poprzez czytanie książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów.
Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania.|
Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami przy rozwiązywaniu testów. Rodzice uczniów nie powinni jednak wypełniać testu, a jedynie wspierać dzieci, pomagać, pełnić funkcję doradczą, nakierowywać je na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji.

Wypełnione formularze uczniowie oddają do biblioteki, gdzie testy zostaną sprawdzone.
Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 6 sprawności, mogą wziąć udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do półfinału.

Zapraszamy uczniów klas 1-4 i 5-8 do I etapu konkursu, który potrwa do 21 stycznia 2019 r.
Rodziców prosimy o współpracę przy czytaniu i rozwiązywaniu zadań.
Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na stronie:www.wielka-liga.pl

Autor: mgr J.Kwiecińska
WIECZORNICA
2018-11-25 12:04:39

W czwartek 15.11.2018 r., z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta Wieczornica poświęcona temu wydarzeniu. Podczas uroczystości upamiętniającej tą jakże ważną dla nas wszystkich datę, uczniowie naszej szkoły – klasy od I do VIII zaprezentowali program artystyczny rodzicom  i zaproszonym gościom. Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych nawiązujących do ważnych wydarzeń z dziejów Polski, walki o wolność i niepodległość. Dziękujemy wszystkim występującym, klasie VIIa za przygotowanie i organizację tego wieczoru, gościom za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Niepodległości.

Autor: mgr T. Janus
ZAGŁOSUJ NA WIELBŁĄDA
2018-11-22 20:16:25
ZAGŁOSUJ NA WIELBŁĄDA, KTÓRY MOŻE ODWIEDZIĆ SOSNOWIEC NA OTK 2019!

Nasze miasto walczy w konkursie, w którym nagrodą główną jest wizyta wielbłąda
podczas ORSZAKU TRZECH KRÓLI w dniu 6 stycznia 2019 roku!

Chcesz zagłosować? Zrób to tak:

1. Wejdź na stronę, klikając w link:

2. Podaj nazwę miejscowości i swój e-mail oraz zaakceptuj regulamin.

3. Nie zapomnij o kliknięciu w link, który dostaniesz na swoją pocztę!

Głosujemy tylko do 30 listopada 2018 r. do godz. 12:00!

#sosnowiec #sosnowiecłączy #otk2019 #orszak #wielbłąd #konkurs

Autor: ks. A. Hepek
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
2018-11-20 20:29:59

Znalezione obrazy dla zapytania elektrośmieci                 OGŁASZAMY
                                           ZBIÓRK
Ę  ELEKTROŚMIECI !!!

Jak co roku ogłaszamy zbiórkę elektrośmieci!

Jeśli masz w domu stare, niepotrzebne, zepsute i zalegające sprzęty AGD, RTV i baterie –

już nie musisz zastanawiać się, gdzie się ich pozbyć!

Przynieś je do nas w dniach  20.11.2018 – 30.11.2018,

a my przekażemy je w odpowiednie miejsce –Ty masz problem z głowy!

Wszelkie pytania proszę kierować do

p. Tomaszewskiej oraz p. Malmura – naszego szkolnego konserwatora.

Autor: mgr A. Tomaszewska
Trójkąt Trzech Cesarzy
2018-11-17 20:59:20
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w uroczystościach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
przy Trójkącie Trzech Cesarzy.

Autor: mgr K.Baczyńska
100-ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
2018-11-17 20:49:36

Dnia 9 listopada 2018 r. w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona
100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Klasa VIIa z dużym zaangażowaniem przygotowała program artystyczny oraz zadbała o dekorację sali.
Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy wiersz i pieśń patriotyczną a zgromadzeni mieli możliwość posłuchać najlepszych interpretacji utworów.
Spośród kotylionów przygotowanych przez klasy I-VIII wybrane zostały te najpiękniejsze.
Punktualnie o godzinie 11:11  społeczność szkolna zaśpiewała wspólnie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wyniki szkolnych konkursów przedstawiały się następująco:

Najpiękniejszy wiersz patriotyczny:                     Najpiękniejsza pieśń patriotyczna:

Im – Elwira Pudo                                                        Im – Wiktoria Chruściel

II m- Oskar Lisiewski.                                              II m – Natalia Banyś
III m – Kornelia Dybowska                                          III m –Zosia Nowak

Wszyscy pozostali występujący uczniowie otrzymali wyróżnienia.
Wśród klas (kategoria I-III oraz IV-VIII) w zawodach na „Najpiękniejszy kotylion” nagrodzono:

I miejsce – IVa i IIa,
II miejsce – Va i IIb,
III miejsce – VIIIb  i Ia,
wyróżnienie VIIa.

Autor: mgr T. Janus
2018-11-12 18:09:11

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu

zapraszają  w dniu 15.11.2018 r. o godz. 17.00 (sala gimnastyczna)

na Wieczornicę poświęconą 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Autor: Dyrekcja
KONKURS KULINARNY
2018-11-08 20:35:32

7 listopada okazał się dniem szczęśliwym! Uczennice klasy 8a Natalia i Dominika wzięły udział w konkursie kulinarnym, zorganizowanym przez Technikum nr 3 w Sosnowcu, pt."Słodka nasza Polska cała" i wygrały!
Ogromny tort w barwach biało czerwonych był piękny wizualnie i bardzo smaczny! Spośród wielu nagród jakie dziewczęta otrzymały, najbardziej cieszy voucher na szkolenie sushi z szefem restauracji Gurin Sushi w Sosnowcu! Gratulujemy ogromnie!

Więcej informacji pod adresem Konkurs kulinarny "Słodka nasza Polska cała"

Autor: mgr I. Kmiecik
ŻONKILOWE POLA NADZIEI
2018-11-07 12:31:32

ŻONKILOWE POLA NADZIEI ZAKWITŁY RÓWNIEŻ W SOSNOWCU

30 października delegacja uczniów z naszej szkoły posadziła na terenie SOSNOWIECKIEGO HOSPICJUM cebulki żonkili.

Autor: mgr A.Filip