Na tropach liczby PI

WALENTYNKI
2021-02-14 09:23:13

Cudnych Walentynek

Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom oraz koleżankom i kolegom życzy klasa 5a i 7b.

Autor: mgr E. Pudełko-Chmielowiec
2021-02-11 10:00:25
Walentynki tuż tuż... Mimo, że nie są typowo polskim świętem, na dobre zagościły w naszym kalendarzu. Uczniowie klasy 7b przygotowali dla małych i dużych quiz, najważniejsze informacje o święcie i jego patronie, "chmurkę" walentynkową oraz zestawienie bardziej i mniej znanych filmowych i książkowych zakochanych.

Quiz walentynkowy: https://cutt.ly/ykRO2ka
Pytania i odpowiedzi zostały przygotowane przez Laurę Rybak i Konrada Piotrowskiego.

Garść informacji - przygotowały Aleksandra Czapla i Wiktoria Radko.

Znacie ich? - przygotowała Weronika Czekaj oraz Maja Gołdyn i Dorota Kordys.

Autor: mgr K.Baczyńska - Şevran
2021-02-11 09:03:00
Pobierz plik

Autor: A. Czapla, W. Radko
JAK UCZYĆ O ENERGII JĄDROWEJ?
2020-10-18 12:16:39

Słysząc słowa "energia jądrowa", od razu nasuwa się kolejne słowo: "Czarnobyl". Jak przekazać młodzieży informacje o tym rodzaju energii, a jednocześnie uniknąć odchyleń typu "a ja oglądałem film i tam było..."? To proste - odpowiednie materiały i zachęta. Jedna drużyna zajęła się układanką, która sprawiła nieco problemów. Inni kartami do "Chemicznego Piotrusia" tworzyli sieć działań związanych z prowadzeniem elektrowni jądrowej. A jeszcze inni sczytywali kody QR i zapoznawali się z filmami edukacyjnymi. W kolejnej grupie dziewczyny rywalizowały ze sobą, które pierwsze poprawnie "zbudują" elektrownię. A koleżanki z dominem pokazały nam reakcję łańcuchową, jaka może zajść, gdy coś pójdzie nie tak.

PIERWIASTKOWA GRA W STATKI
2020-10-18 12:13:34

Innowacja to inne podejście do nauki i zrozumienia tematu. Masz problem z pierwiastkami i tablicą Mendelejewa? A grałeś kiedyś w statki? Zapraszamy do gry w statki na nietypowej planszy - na układzie okresowym. Nie zapomnisz już żadnego pierwiastka, nie pomylisz gdzie się znajduje i zapewne przybliżysz się do piątki z chemii.

NASZ DZIEŃ CHŁOPAKA KL. 7 A
2020-10-18 12:09:54

Należy pamiętać o życzliwości dla innych, zwłaszcza, kiedy ktoś ma swoje święto. Początek roku szkolnego przyniósł pierwsze klasowe święto - "Dzień Chłopaka". Dziewczyny przygotowały przedstawienie i przyszły z pokazem na"imprezę". Chłopcy, jak przystało na świętujących i przyjmujących gości, przygotowali poczęstunek, na który zaprosili strudzoną trupę dziewczyn. Wynik całkiem przyjemny, każdy dla każdego