Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


LEKCJA PRZYRODY W TERENIE
2018-06-09 12:21:09

Klasa 6A dobrze wypada podczas zajęć w terenie. Ostatnie dwa zadania wykazały spore zainteresowanie i przykładanie się uczniów do lekcji przyrody. Pierwszym zadaniem było określenie wieku drzew na terenie szkoły. Pomiary przyniosły zaskakujące efekty - mamy tak dojrzałe okazy, jak 200 letnią lipę drobnolistną oraz około 250 - 300 letnia robinię akacjową. Druga lekcja skupiała się na wykonaniu planu szkoły z zewnątrz z uwzględnieniem terenów przynależnych. Klasa mogłaby spokojnie robić zawodowo plany poszczególnych działek terenu

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
TARNOWSKIE GÓRY - KOPALNIA SREBRA
2018-04-04 22:35:00

W dniach 15.03 oraz 22.03 klasy 4a, 4b, 4c i 6a wybrały się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie zapoznali się z historią Tarnowskich Gór, dowiedzieli się dlaczego na tym terenie powstała właśnie taka kopalnia. W kopalnianych podziemiach poznali czym jest galena oraz przekonali się, że wydobycie srebra, to nie taka prosta sprawa. Wielkie zdziwienie pojawiło się na twarzach dzieci, gdy usłyszały, że w galenie jest bardzo dużo ołowiu i to on tyle waży, a nie ich wyczekane srebro. Mnóstwo zabawy pojawiło się na chodnikach kopalni..niskich, a nawet bardzo niskich chodnikach, gdzie nastąpiły "poranne ćwiczenia: skłon - wyprost". Wielką atrakcją, a jednocześnie nutą adrenaliny okazały się łódki w Sztolni Czarnego Pstrąga. Po chwili niepewności, gdy już każdy opanował kwestię "jak siąść, by nie bujało", przepływ klika metrów pod ziemią, wąskimi kanałami, w półmroku to niezapomniane wrażenia, które na zawsze pozostaną w pamięci. 

Cała wycieczka przyniosła nam wiele radości, poszerzyła wiedzę o minerałach i górnictwie. Ukazała walory najbliższej okolicy oraz uświadomiła, jakie cuda kryją się w głębi naszych ziem.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
MIKOŁAJKI
2017-12-26 04:40:47
Mikołaj 6.12.2017., na długo pozostanie w pamięci młodzieży z klasy VIA. Jak przystało na wyjątkowy i zwariowany zespół, spędziliśmy go wyjątkowo. Wspólnie z naszym wychowawcą p. Tomaszem Janusem i p. Anną Tomaszewską wybraliśmy się do parku rozrywki Jumpmax w Sosnowcu. Zabawy, dobrego humoru było co nie miara...Dość powiedzieć, że podczas godzinnej lekcji wychowania fizycznego i solidnej porcji ćwiczeń...w basenie z gąbkami wylądował nasz trener (którego serdecznie pozdrawiamy), p. Anna Tomaszewska a także nasz wychowawca.
Wspólnie zdjęcie i wracamy, oby więcej takich wyjazdów w przyszłości:).
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr T.Janus
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
2017-12-10 20:42:31
 
 Dnia 28.11.2017 r., klasa VI a uczestniczyła w wyjątkowych zajęciach. Pod profesjonalnym okiem ratownika medycznego braliśmy udział w warsztatach z zakresu "Pierwszej Pomocy Przedmedycznej". Chęć niesienia pomocy innym, uwrażliwienie na krzywdę ludzką a także umiejętność ratowania zdrowia i życia ludzkiego to przewodnie motto spotkania. Każdy z nas przy pomocy m.in. fantomów  uczył się jak nieść pomoc w sytuacji kryzysowej. Dzięki zdobytym umiejętnościom z pewnością nie będziemy obojętni.

                              

                                                                        
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr T.Janus
LEKCJA PRZYRODY
2017-12-10 10:25:18

Klasa 6 do przyrody podchodzi...dość egzotycznie...z dystansem...a czasem szturmem na wiedzę, jak na nowe, nieodkryte miejsca na Ziemi. Ich radość życia zaraża, a chwilowe braki w konkretnym myśleniu powodują niezapomniane sytuacje. Ostatnie dwa zadania w tej klasie ukazały wielkie ich zgranie i umiejętność pracy w grupie. "Powtórka działu" okazała się nie być taką złą i nudną, jak zapowiadali. Praca w grupach: opis wylosowanych rejonów. Wpierw wybór wiadomości i materiałów z rozsypanych rzeczy, później opracowanie. Nie było grupy, która miałaby z tym problem. Bardzo dobra współpraca.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
KOCIA ZUMBA
2017-12-10 09:57:34

29 listopada w naszej szkole odbyła się "Kocia Zumba". Klasy młodsze i starsze miały możliwość pomóc kotom i poznać pasjonatkę tych zwierząt. Przy okazji rozruszaliśmy kości i świetnie się bawiliśmy. Główny cel: zbiórka karmy, efekty poboczne: świetna zabawa w rytmie skocznej muzyki. Po pierwszych, mało zgrabnych ruchach nie poddaliśmy się. Kolejne utwory wprowadzały nas "w ten rytm". Na koniec mieliśmy już kocie ruchy - aż chciało się wołać głośne "Miaaaauuuuu". Niektórym "Kocia zumba" przypadła tak do ucha, że chcieli dołączyć...z gitarą(?) :)

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
FABRYKA BOMBEK ARMAR
2017-11-20 08:35:46

13 listopada wszystkie klasy czwarte i piąta odwiedziły Fabrykę Bombek ARMAR. Z racji zbliżających się wielkimi krokami świąt, chcieliśmy przywołać "ducha świąt" i jak najszybciej wprowadzić radosną, pełną miłości i prezentów atmosferę.
Już po wyjściu z autokaru aura pogodowa zaskoczyła nas delikatnym śniegiem. Po wejściu do fabryki poczuliśmy "tę MAGIĘ".
Wpierw przeszliśmy do sal, gdzie wykonaliśmy własne, unikatowe i najwspanialsze bombki. Masa produktów do zdobień wywołała zawrót głowy i duże zastanowienie "jaki projekt będzie najodpowiedniejszy". Po chwili wszyscy pracowali jak elfy w fabryce Świętego Mikołaja. W czasie, gdy nasze wytwory pracy suszyły się, my zwiedzaliśmy fabrykę i poznawaliśmy krok po kroku drogę bombek. Przyjrzeliśmy się "piecom" do wygrzewania ozdób, nauczyliśmy się, jak srebrzyć bombki oraz jak nadawane są połyskliwe lub matowe kolory. Ostatnim krokiem było udanie się do sklepu firmowego i całkowite zatracenie w świecie magii. Wróciliśmy z wielką radością i nastawieni na podtrzymywanie tradycji świątecznych. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WYCIECZKA DO BĘDZINA
2017-11-02 06:33:57

W środę 25 października uczniowie klas IVa, IVb i IVc pod opieką wychowawców: p. A. Tomaszewskiej,
p. K. Baczyńskiej, p. J. Orzeszyny oraz nauczyciela historii p. T. Janusa uczestniczyły w wycieczce historycznej do Będzina. W programie znalazła się wizyta na zamku gdzie pod opieką przewodnika obejrzeliśmy wystawy uzbrojenia na przestrzeni wieków, następnie przeszliśmy przez podziemia znajdujące się pod górą zamkową, które zrobiły duże wrażenie na uczniach. Idąc spacerem alejami przez wzgórze zamkowe zobaczyliśmy: cmentarz żydowski z XIXw, fragment wałów obronnych oraz średniowieczne półziemianki, podziwiając panoramę Będzina i okolicznych miast dotarliśmy do Pałacu Mieroszewskich. Tutaj ciąg dalszy żywej lekcji historii: poznaliśmy jak mieszkali ludzie  w epoce łużyckiej, średniowieczu oraz obejrzeliśmy izbę regionalną. Po zakupieniu pamiątek, zmęczeni ale pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru aby wrócić do domu.

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr T.Janus