PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
2017-12-10 20:42:31

Dnia 28.11.2017 r., klasa VI a uczestniczyła w wyjątkowych zajęciach. Pod profesjonalnym okiem ratownika medycznego braliśmy udział w warsztatach z zakresu "Pierwszej Pomocy Przedmedycznej". Chęć niesienia pomocy innym, uwrażliwienie na krzywdę ludzką a także umiejętność ratowania zdrowia i życia ludzkiego to przewodnie motto spotkania. Każdy z nas przy pomocy m.in. fantomów  uczył się jak nieść pomoc w sytuacji kryzysowej. Dzięki zdobytym umiejętnościom z pewnością nie będziemy obojętni.

Autor: mgr T.Janus
LEKCJA PRZYRODY
2017-12-10 10:25:18

Klasa 6 do przyrody podchodzi...dość egzotycznie...z dystansem...a czasem szturmem na wiedzę, jak na nowe, nieodkryte miejsca na Ziemi. Ich radość życia zaraża, a chwilowe braki w konkretnym myśleniu powodują niezapomniane sytuacje. Ostatnie dwa zadania w tej klasie ukazały wielkie ich zgranie i umiejętność pracy w grupie. "Powtórka działu" okazała się nie być taką złą i nudną, jak zapowiadali. Praca w grupach: opis wylosowanych rejonów. Wpierw wybór wiadomości i materiałów z rozsypanych rzeczy, później opracowanie. Nie było grupy, która miałaby z tym problem. Bardzo dobra współpraca.

KOCIA ZUMBA
2017-12-10 09:57:34

29 listopada w naszej szkole odbyła się "Kocia Zumba". Klasy młodsze i starsze miały możliwość pomóc kotom i poznać pasjonatkę tych zwierząt. Przy okazji rozruszaliśmy kości i świetnie się bawiliśmy. Główny cel: zbiórka karmy, efekty poboczne: świetna zabawa w rytmie skocznej muzyki. Po pierwszych, mało zgrabnych ruchach nie poddaliśmy się. Kolejne utwory wprowadzały nas "w ten rytm". Na koniec mieliśmy już kocie ruchy - aż chciało się wołać głośne "Miaaaauuuuu". Niektórym "Kocia zumba" przypadła tak do ucha, że chcieli dołączyć...z gitarą(?) :)

FABRYKA BOMBEK ARMAR
2017-11-20 08:35:46

13 listopada wszystkie klasy czwarte i piąta odwiedziły Fabrykę Bombek ARMAR. Z racji zbliżających się wielkimi krokami świąt, chcieliśmy przywołać "ducha świąt" i jak najszybciej wprowadzić radosną, pełną miłości i prezentów atmosferę.
Już po wyjściu z autokaru aura pogodowa zaskoczyła nas delikatnym śniegiem. Po wejściu do fabryki poczuliśmy "tę MAGIĘ".
Wpierw przeszliśmy do sal, gdzie wykonaliśmy własne, unikatowe i najwspanialsze bombki. Masa produktów do zdobień wywołała zawrót głowy i duże zastanowienie "jaki projekt będzie najodpowiedniejszy". Po chwili wszyscy pracowali jak elfy w fabryce Świętego Mikołaja. W czasie, gdy nasze wytwory pracy suszyły się, my zwiedzaliśmy fabrykę i poznawaliśmy krok po kroku drogę bombek. Przyjrzeliśmy się "piecom" do wygrzewania ozdób, nauczyliśmy się, jak srebrzyć bombki oraz jak nadawane są połyskliwe lub matowe kolory. Ostatnim krokiem było udanie się do sklepu firmowego i całkowite zatracenie w świecie magii. Wróciliśmy z wielką radością i nastawieni na podtrzymywanie tradycji świątecznych.

WYCIECZKA DO BĘDZINA
2017-11-02 06:33:57

W środę 25 października uczniowie klas IVa, IVb i IVc pod opieką wychowawców: p. A. Tomaszewskiej,
p. K. Baczyńskiej, p. J. Orzeszyny oraz nauczyciela historii p. T. Janusa uczestniczyły w wycieczce historycznej do Będzina. W programie znalazła się wizyta na zamku gdzie pod opieką przewodnika obejrzeliśmy wystawy uzbrojenia na przestrzeni wieków, następnie przeszliśmy przez podziemia znajdujące się pod górą zamkową, które zrobiły duże wrażenie na uczniach. Idąc spacerem alejami przez wzgórze zamkowe zobaczyliśmy: cmentarz żydowski z XIXw, fragment wałów obronnych oraz średniowieczne półziemianki, podziwiając panoramę Będzina i okolicznych miast dotarliśmy do Pałacu Mieroszewskich. Tutaj ciąg dalszy żywej lekcji historii: poznaliśmy jak mieszkali ludzie  w epoce łużyckiej, średniowieczu oraz obejrzeliśmy izbę regionalną. Po zakupieniu pamiątek, zmęczeni ale pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru aby wrócić do domu.

Autor: mgr T.Janus