Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


WARSZTATY - WIELKOFORMATOWE
2018-06-09 12:13:54

Prace wielkoformatowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Małych Kreatywnych. Zarówno Odyseja jak i Warsztaty miały wykonać pracę na dość sporym kawałku styropianu. Co prawda przeważać miał makaron, ale dzieci zdecydowały inaczej, a ich pomysłów nie powinnam negować. Jedna grupa poszła w portret "dredziarza", druga w pejzaż. Jak to mówią "daj dziecku kartkę, a zdziwisz się, co można z niej zrobić".

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WARSZTATY - ELEKTRYCZNE
2018-06-09 12:09:34

 

Zadaniem pomysłowych uczniów było stworzenie elektrowni. Wyniki były bardzo fajne, co prawda żarówka nie zaświeciła, ale staraliśmy się.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
LOP OGRÓDRK I DRZEWA
2018-06-09 12:06:37

Przedstawiciele LOP zajęli się pieleniem mini ogródka z przyszkolnymi ziołami. Jak się okazało, mięta rządzi się tam jak tylko chce. Z racji, że każdy lubi miętę, postanowiliśmy jej nie przeszkadzać, a tylko pomogliśmy pieląc wokół niej chwasty i trawy. Następnie udaliśmy się na mini egzamin w rozpoznawaniu drzew na terenie szkoły - udało się zdać go na 6.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
LOP
2018-06-09 12:00:32

Liga Ochrony Przyrody postanowiła wzbogacić przyrodę w klasie i zasadziła kilka prostych w hodowli roślinek - powój, lwia paszcza, groszek. Jak to mówią - ziarenko do ziarenka. Uczymy się przez to systematyczności, bo roślinki mają swój dziennik, w którym należycie zapisujemy każde poczynania tych organizmów.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
CHLEBOWA CHATA
2018-06-09 11:55:54

15 maja klasa 4a i 4c odwiedziła Chlebową Chatę. Mieliśmy przyjemność dowiedzieć się jak żyło się w dawnej chacie, jak powstawały produkty spożywcze codziennego dnia, z jakich zbóż powstaje każdy rodzaj chleba. Niesamowitą atrakcją była możliwość wykonania każdego produktu własnoręcznie. Tak więc jedliśmy podpłomyki, masło, ser biały, piliśmy maślankę i serwatkę produkcji własnej - jak sobie zapracowaliśmy, tak mieliśmy. Dużym zaciekawieniem cieszyły się maszyny "z tamtej epoki" jak to dzieci nazwały, czyli traktory, kombajny, dorożki i powozy - lekko przestarzałe. Dowiedzieliśmy się, jak żyje pszczoła oraz spróbowaliśmy wytworu pracy tego owada. Na koniec mieliśmy ognisko i spacer nad rzekę. Szkoda, że lekko pogonił nas deszcz...

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
SAMO ZDROWIE
2018-06-09 11:52:29

Kontynuujemy "zdrowy początek dnia" w naszej klasie i spożywamy kakao, ciasta, zdrowe kanapki. Przy tym super można się nauczyć składników odżywczych - w przyjemny sposób :D

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
KLOCKI LEGO
2018-06-09 11:47:39

Znaleźliśmy sposób, jak być grzecznym na przerwie i jeśli ktoś szybciej napisze sprawdzian, to nie przeszkadzać koledze w ławce.....klocki Lego! Tu nie ma zasady, czy chłopak, czy dziewczyna - każdy je lubi i ma niesamowitą fantazję, co można zbudować wspólnymi siłami. Powstał klockowy - klasowy "Lego Team".

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
KLASA DBA O ZDROWIE
2018-03-06 13:49:39

Owoce i warzywa w szkole...do tego mleko w szkole..co to daje dla naszej klasy? Otóż smaczne i zdrowe piątkowe poranki! U nas w klasie nic się nie marnuje, nikt nic nie wyrzuca...wszystko jest gromadzone i w odpowiednim czasie zamieniane na smaczne i zdrowe śniadania. Czasami smakujemy pobudzającego na cały dzień kakao, czasem jemy (kto by się spodziewał) ciasto marchewkowe lub szarlotki. Przy takim śniadaniu możemy rozmawiać nawet o najtrudniejszych sprawach klasowych, a i tak rozwiązanie będzie "słodkie".

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WIGILIA
2018-01-01 23:14:11

Klasowa Wigilia to element nie do pominięcia w życiu szkolnym. Każda klasa czuje się wtedy tak zgrana, wspaniała, jakby każdy każdego znał od zawsze. Nasza Wigilia to wzajemne składanie sobie życzeń, same miłe słowa i wspólne siedzenie przy stole. Przygrywał nam Wham - Last Christmas oraz cała plejada innych gwiazd ze swoimi świątecznymi hitami. Jednak nie ma to jak nasza klasowa gwiazda -pamiętacie, jak Skaldowie śpiewali "przepiękna wiolonczelistka" - ona ukryła się u nas i dała nam koncert świątecznych pieśni. Emilce asystował Piotr i chociaż nic nie wiedział z tych nut, to trzymał je mocno, by nie ześlizgnęły się z pięciolinii. Tyle miłości życzymy sobie każdego dnia w naszej klasie. 

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
MIKOŁAJ
2018-01-01 23:05:38

Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci...to znaczy, że nasza klasa była bardzo, bardzo grzeczna. Na mikołaja mieliśmy mini seans filmowy, popcorn i coca-colę - raz się żyje! W dodatku jeden z nas - Filip - urodził się w tym dniu...Mikołajem jest z samej racji wybrania sobie daty przyjścia na świat!
Tak więc Mikołajkowo - Fajowo!!!

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
FESTIWAL NAUKI
2017-12-10 10:16:52

Kolejne spotkanie z nauką! 01 grudnia klasa 4a wybrała się na 13 Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Jak co roku masa stanowisk poświęconych nauce, doświadczeniom, innowacjom. Każdy znalazł coś dla siebie, mógł się sprawdzić w interesującej go dziedzinie, poszerzyć swoją wiedzę i kontakt z poszczególnymi naukami. Jedni z wnętrza auta kierowali łazikiem wyposażonym w kamerę, inni zainteresowani byli botaniką i zoologią. Odważniejsi pojawili się przy stoisku ze straszykiem olbrzymim oraz stonogą afrykańską, którą brali na rękę. Fascynujące okazało się "wysadzenie w kosmos misia Haribo", czyli doświadczenie z roztopionym chloranem (V) potasu i znanym misiem żelką. Można było poczuć się jak na dywanie Alladyna za pomocą starego odkurzacza i platformy. Auta z najnowszą generacją silnika nisko spalinowego lub całkiem na prąd wyglądały całkiem przyjemnie.
Tworzyliśmy własną kreatywną opuncję oraz oglądaliśmy prace na specjalnej płycie, wypalanej w wysokiej temperaturze, czy obrazy spad mało znanej ręki, a doskonałe, jak od mistrza.
Porównywaliśmy twardość minerałów, obserwowaliśmy przekrój ziemi pod lodowcem, przez specjalne google oglądaliśmy zorze polarną, mogliśmy usłyszeć, jaki hałas wywołuje energia oraz sprawdzić się w strefie sportu. Atrakcji było wiele, wiele więcej, nie sposób wszystko opisać i sfotografować.
Szykujemy się na kolejny rok...
może kiedyś, ktoś z nas będzie w tym miejscu a po drugiej stronie stolika naukowego..

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ANDRZEJKI
2017-12-10 10:03:33

Jak tradycja każe, w święto Andrzeja moc wróżb i nadziei powinna zapłonąć wieczorową porą. Klasa 4a postanowiła wywiązać się z powszechnie znanych czynności andrzejkowych, a przy okazji troszkę zaszaleć na dyskotece. W ten wieczór przyszłość otwierała przed nami maleńkie drzwi, resztę przyjdzie nam dopowiedzieć na podstawie faktów, jakie nas spotkają. Zaczęliśmy w rytmie skocznych kawałków, dyskotekowe, wielobarwne światełka wspomagały świetny nastrój. Mieliśmy gości z klasy 4b i 5a, którym dziękujemy za chwilową, ale miłą i wspólną zabawę. Dyskotekę przerywaliśmy tylko na wróżby. Laliśmy wosk, próbowaliśmy zinterpretować kształty, z zamkniętymi oczami wybieraliśmy na sercu imię przyszłej sympatii oraz coś ważnego, co nas spotka. Nie zapomnieliśmy o rzucaniu skórką z jabłka - niektórym wyszły całkiem oczywiste kształty. Połączyliśmy wróżenie z fusów kawy z plamą/cieniem/kształtem powstałego rozprysku. Zabawa była przednia, każdy mięsień rozruszany. Czekamy na kolejną dyskotekę....

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WYCIECZKA DO BĘDZINA
2017-11-01 09:41:36

25 października wraz z pozostałymi klasami czwartymi wyjechaliśmy na wycieczkę programową do Będzina. Zwiedzanie zamku wywołało wiele emocji, ale podziemia okazały się nie mniej ciekawe. Wzgórze przywitało nas oberwaniem chmury, co zmusiło nas do schowania się pod dachami chatek. Szybki odpoczynek w murach zamkowych, posiłek godny szlachty i dalej w drogę zwiedzać pałac. Zachwyt złotymi zdobieniami łączył się z zaciekawieniem "jak można było żyć w tamtych czasach". Do teraz głowimy się, czy pełne przepychu sale zamkowe i pałacowe, wspaniałe suknie szlachcianek i niesamowite walki rycerskie chcielibyśmy na nowo zamienić z obecnymi warunkami życia. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
PIERWSZA POMOC
2017-10-31 21:16:59

19 Października uczestniczyliśmy w szkoleniu z zakresu Pierwszej Pomocy przeprowadzonym przez Służby Medyczne. Profesjonalny sprzęt, karetka, igły...i my. Mieliśmy możliwość oglądania mobilnego mini szpitala od środka, przyjrzenia się z bliska maskom tlenowym, kocom termicznym i wyposażeniu szafek w karetce. Uczyliśmy się pierwszej pomocy na fantomie oraz pierwszy raz korzystaliśmy z urządzenia AED wywołującego impuls elektryczny. Mamy nadzieję, że w razie jakiegokolwiek wypadku będziemy w stanie pomóc osobie poszkodowanej. 

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W KLIMONTOWIE
2017-10-31 20:59:16

17 października całą klasą odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Klimontowie - cel: Lekcja pt." Jak powstaje plakat teatralny". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jaka jest różnica między afiszem a plakatem, przyjrzeliśmy się bliżej sztuce tworzenia każdej z tych form. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa, nazwijmy ją "uzdolniona plastycznie", zabrała się za tworzenie własnego plakatu teatralnego. Druga grupa, nazwijmy ją "uzdolniona kreatywnie", przedstawiała tytuły książek poprzez kalambury. Zabawy było mnóstwo, pomysły niespotykane i niebanalne, a wychowawca klasy żwawo galopował udając konika w przysłowiu "przyszła koza do woza". Rysunki dzieci brały udział w konkursie na "plakat teatralny", z sukcesami. Dwie uczennice - Zosia Nowak i Milenka Gacek zdobyły wyróżnienia. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska