Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


WIGILIA
2018-01-01 23:14:11

Klasowa Wigilia to element nie do pominięcia w życiu szkolnym. Każda klasa czuje się wtedy tak zgrana, wspaniała, jakby każdy każdego znał od zawsze. Nasza Wigilia to wzajemne składanie sobie życzeń, same miłe słowa i wspólne siedzenie przy stole. Przygrywał nam Wham - Last Christmas oraz cała plejada innych gwiazd ze swoimi świątecznymi hitami. Jednak nie ma to jak nasza klasowa gwiazda -pamiętacie, jak Skaldowie śpiewali "przepiękna wiolonczelistka" - ona ukryła się u nas i dała nam koncert świątecznych pieśni. Emilce asystował Piotr i chociaż nic nie wiedział z tych nut, to trzymał je mocno, by nie ześlizgnęły się z pięciolinii. Tyle miłości życzymy sobie każdego dnia w naszej klasie. 

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
MIKOŁAJ
2018-01-01 23:05:38

Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci...to znaczy, że nasza klasa była bardzo, bardzo grzeczna. Na mikołaja mieliśmy mini seans filmowy, popcorn i coca-colę - raz się żyje! W dodatku jeden z nas - Filip - urodził się w tym dniu...Mikołajem jest z samej racji wybrania sobie daty przyjścia na świat!
Tak więc Mikołajkowo - Fajowo!!!

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
FESTIWAL NAUKI
2017-12-10 10:16:52

Kolejne spotkanie z nauką! 01 grudnia klasa 4a wybrała się na 13 Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Jak co roku masa stanowisk poświęconych nauce, doświadczeniom, innowacjom. Każdy znalazł coś dla siebie, mógł się sprawdzić w interesującej go dziedzinie, poszerzyć swoją wiedzę i kontakt z poszczególnymi naukami. Jedni z wnętrza auta kierowali łazikiem wyposażonym w kamerę, inni zainteresowani byli botaniką i zoologią. Odważniejsi pojawili się przy stoisku ze straszykiem olbrzymim oraz stonogą afrykańską, którą brali na rękę. Fascynujące okazało się "wysadzenie w kosmos misia Haribo", czyli doświadczenie z roztopionym chloranem (V) potasu i znanym misiem żelką. Można było poczuć się jak na dywanie Alladyna za pomocą starego odkurzacza i platformy. Auta z najnowszą generacją silnika nisko spalinowego lub całkiem na prąd wyglądały całkiem przyjemnie.
Tworzyliśmy własną kreatywną opuncję oraz oglądaliśmy prace na specjalnej płycie, wypalanej w wysokiej temperaturze, czy obrazy spad mało znanej ręki, a doskonałe, jak od mistrza.
Porównywaliśmy twardość minerałów, obserwowaliśmy przekrój ziemi pod lodowcem, przez specjalne google oglądaliśmy zorze polarną, mogliśmy usłyszeć, jaki hałas wywołuje energia oraz sprawdzić się w strefie sportu. Atrakcji było wiele, wiele więcej, nie sposób wszystko opisać i sfotografować.
Szykujemy się na kolejny rok...
może kiedyś, ktoś z nas będzie w tym miejscu a po drugiej stronie stolika naukowego..

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ANDRZEJKI
2017-12-10 10:03:33

Jak tradycja każe, w święto Andrzeja moc wróżb i nadziei powinna zapłonąć wieczorową porą. Klasa 4a postanowiła wywiązać się z powszechnie znanych czynności andrzejkowych, a przy okazji troszkę zaszaleć na dyskotece. W ten wieczór przyszłość otwierała przed nami maleńkie drzwi, resztę przyjdzie nam dopowiedzieć na podstawie faktów, jakie nas spotkają. Zaczęliśmy w rytmie skocznych kawałków, dyskotekowe, wielobarwne światełka wspomagały świetny nastrój. Mieliśmy gości z klasy 4b i 5a, którym dziękujemy za chwilową, ale miłą i wspólną zabawę. Dyskotekę przerywaliśmy tylko na wróżby. Laliśmy wosk, próbowaliśmy zinterpretować kształty, z zamkniętymi oczami wybieraliśmy na sercu imię przyszłej sympatii oraz coś ważnego, co nas spotka. Nie zapomnieliśmy o rzucaniu skórką z jabłka - niektórym wyszły całkiem oczywiste kształty. Połączyliśmy wróżenie z fusów kawy z plamą/cieniem/kształtem powstałego rozprysku. Zabawa była przednia, każdy mięsień rozruszany. Czekamy na kolejną dyskotekę....

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WYCIECZKA DO BĘDZINA
2017-11-01 09:41:36

25 października wraz z pozostałymi klasami czwartymi wyjechaliśmy na wycieczkę programową do Będzina. Zwiedzanie zamku wywołało wiele emocji, ale podziemia okazały się nie mniej ciekawe. Wzgórze przywitało nas oberwaniem chmury, co zmusiło nas do schowania się pod dachami chatek. Szybki odpoczynek w murach zamkowych, posiłek godny szlachty i dalej w drogę zwiedzać pałac. Zachwyt złotymi zdobieniami łączył się z zaciekawieniem "jak można było żyć w tamtych czasach". Do teraz głowimy się, czy pełne przepychu sale zamkowe i pałacowe, wspaniałe suknie szlachcianek i niesamowite walki rycerskie chcielibyśmy na nowo zamienić z obecnymi warunkami życia. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
PIERWSZA POMOC
2017-10-31 21:16:59

19 Października uczestniczyliśmy w szkoleniu z zakresu Pierwszej Pomocy przeprowadzonym przez Służby Medyczne. Profesjonalny sprzęt, karetka, igły...i my. Mieliśmy możliwość oglądania mobilnego mini szpitala od środka, przyjrzenia się z bliska maskom tlenowym, kocom termicznym i wyposażeniu szafek w karetce. Uczyliśmy się pierwszej pomocy na fantomie oraz pierwszy raz korzystaliśmy z urządzenia AED wywołującego impuls elektryczny. Mamy nadzieję, że w razie jakiegokolwiek wypadku będziemy w stanie pomóc osobie poszkodowanej. 

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W KLIMONTOWIE
2017-10-31 20:59:16

17 października całą klasą odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Klimontowie - cel: Lekcja pt." Jak powstaje plakat teatralny". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jaka jest różnica między afiszem a plakatem, przyjrzeliśmy się bliżej sztuce tworzenia każdej z tych form. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa, nazwijmy ją "uzdolniona plastycznie", zabrała się za tworzenie własnego plakatu teatralnego. Druga grupa, nazwijmy ją "uzdolniona kreatywnie", przedstawiała tytuły książek poprzez kalambury. Zabawy było mnóstwo, pomysły niespotykane i niebanalne, a wychowawca klasy żwawo galopował udając konika w przysłowiu "przyszła koza do woza". Rysunki dzieci brały udział w konkursie na "plakat teatralny", z sukcesami. Dwie uczennice - Zosia Nowak i Milenka Gacek zdobyły wyróżnienia. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska